16. kvě, 2018

V4NEWS: POLSKO: Jednota ve slovech, jednota v činech, polsko-uherská aliance!

Z Polska právě přišla dobrá zpráva. Kromě toho, že se konalo společné setkání premiérů
Viktora Orbána a Mateusze Morawieckého, které mělo prohloubit vztahy a spolupráci mezi Polskem a Maďarskem, došlo i k důležité shodě v několika tématech týkajících se Evropské unie...

První návštěva Viktora Orbána v zahraničí od jeho znovuzvolení premiérem, to že jí namířil do Polska, jen dokazuje, jak moc si váží spojenectví s Polskem a polským národem, a taky projevil ochotu k jednotnému postupu.

Ten jednotný postup má být v otázkách imigrace a evropského rozpočtu. Polsko-uherská
aliance se shodla na tom, že oba státy zablokují otázky migrace a přijetí evropského rozpočtu na léta 2021-2027. Mateusz Morawiecki se dal slyšet, že s „premiérem Orbánem mají naprosto identické názory“ na to, že musí existovat pojistka v otázce zemědělských dotací a podpoře chudších členů Evropské unie. Proto se staví proti zmenšování zemědělského rozpočtu ve prospěch neomarxistických programů, demagogií a imigrantské propagandy.

V pondělí navíc Evropská komise opět vyhrožovala Polsku, kvůli jeho důležité a nutné
reformě soudnictví, kvůli boji Polska proti soudcokracii. Podle Evropské komise má Polsko zrušit reformu do 26. června, jinak budou uplatněny sankce, nicméně Viktor Orbán už se dal slyšet, že Maďarsko tento sankční postup, pro který je nutná jednomyslná shoda ostatních států, zablokuje. Polsko zase podpořilo Maďarsko v otázce boje proti oligarchickým nevládním organizacím a Georgi Sorosovi.

V souvislosti s tím se nechal slyšet Orbánův spolupracovník, Antal Rogan, že nový zákon
proti Sorosovi a jeho nevládkám bude, ještě přísnější a tvrdší, než byl původně zamítnutý návrh. Tento summit nám všem, národním konzervativcům, vlévá optimismus a naději do žil, že otázka Trojmoří a silného Visegrádu tady nejen byla, ale i je a bude!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.5.2018