15. říj, 2019

V4NEWS: POLSKO: Drtivé vítězství Právo & Spravedlnost ve volbách !

Ještě Polsko nezhynulo, dokud my žijeme !
 
Tak se dá oslavovat vítězství Práva a spravedlnosti v polských parlamentních volbách, které se konaly v neděli, 13. 10. 2019. Navzdory veškeré propagandě a lžím, navzdory všem zoufalým snahám různých komentátorů, píšících o tom, jak bude Polsko zachráněno skrze vítězství liberálů a levice, navzdory sjednocené frontě a mezinárodní i domácí kampani, strana Právo a spravedlnost zvítězila nad sjednocující se opozicí, a to velmi výrazně.
 
Sejm - dolní komora parlamentu
 
V Sejmu, dolní komoře parlamentu, Právo a spravedlnost získalo 43.6% hlasů a 235 poslanců. Druhá se umístila sjednocená liberální opozice, od které si Brusel a Berlín sliboval znovu zotročení Polska. Navzdory veškerým štvavým masmédiím doma i v zahraničí, nejenže nevyhrála, ale dokonce výrazně ztratila oproti předchozím volbám. Strany koalice oslabily o 32 poslanců, na 134. Třetí místo obsadila radikálně levicová koalice „Levice“ s 49 poslanci. Čtvrté místo polští centristé z Polské koalice s 30 poslanci. Tu tvoří agrární Polská lidová strana a protisystémové hnutí Kukiz´15. Na pátém místě se k obzvlášť velké nelibosti liberálů umístila konzervativně-libertariánská a nacionalistická formace Konfederace s 11 poslanci. O to hořčejší je pro levici a liberály porážka, že Polsko zažilo rekordně nejvyšší volební účast, podle odhadů 61.74% voličů. Pro srovnání, v roce 2015 to bylo jen 50% voličů. Takto vysoké číslo bylo naposledy při prvních svobodných volbách v roce 1989, čímž zároveň Poláci vyslali světu signál, jak vážné toto rozhodnutí pro ně je. Prolhaná opozice a cizí novináři slibovali, jak vítězství liberálů přinese změnu, návrat do evropských poměrů, zabrání „orbánizaci“ Polska, jak překlene propasti, které jsou v Polsku, a z jejichž vzniku manipulativně viní Jaroslawa Kaczynského a Právo a spravedlnost. Prohráli. Polský lid nevyslyšel jejich tužby, vyslyšel svůj pud sebezáchovy, svou národní hrdost, hrdost na historii, tradice, kulturu, na rodinu a uspořádání polského státu.
 
Senát - horní komora
 
Jediné místo, kde opozice slavila úspěch, je v polském Senátu. Nijak překvapivé. Přesto i tam si vláda udržela 49 ze 100 senátorů (48 za stranu a 1 vládu podporující nezávislá senátorka). Opoziční síly mají zbytek senátorů, ale Senát je druhořadý, a jeho „veta“ mohou vládu nanejvýš zdržovat, ale ničeho většího nedosáhnou. Polská vláda už před volbami jasně deklarovala, že bude pokračovat v hlubokých a celospolečenských reformách, v justičních, ekonomických i politických změnách, které mají posílit obranyschopnost a suverenitu Polska, že se bude orientovat na Spojené státy americké, a ne na Evropskou unii. Polsko nyní zažívá rekordní ekonomický růst při minimální inflaci a extrémně nízké nezaměstnanosti. To společně s prorodinnými opatřeními a vznikem racionálního národně orientovaného sociálního státu, umožní konec staré, třetí polské republiky a vznik nové, čtvrté polské republiky. 
 
Budování III. Polské republiky
 
Česká republika by si měla vzít příklad z Polska a v dalších volbách smést pod hranici volitelnosti Topku, socany, STAN, lidovce a další eurohujery, a stát se 7. Republikou. Předpoklady k tomu tu jsou, už zde vzniká sjednocená fronta vzteklé opozice proti legitimní vládě. Tak jen do toho.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.10.2019