SLOVENSKO

25. dub, 2019

Summit V4 + Japonsko se dnes konal v Bratislavě. Jít cestou rozvíjení vztahů ekonomických i kulturních, jako jednotná V4 se světem je zásadní pro dnešek a hlavně budoucnost...

Pod obrazem císaře podunajské monarchie Josefa II. se sešli premiéři zemí V4 (Orbána nahradil ministr financí Maďarska) a premiér Japonska. Jednalo se především o obchodu. 
 
Představitelé zemí V4 na jednání s japonským premiérem Abem ocenili proces odstraňování obchodních bariér mezi Japonskem a zeměmi EU. „Chceme jako V4 hrát významnější roli ohledně vyjednávání obchodních dohod s USA, s Čínou a dalšími zeměmi mimo EU,“ uvedl premiér Babiš.
 
Na jednání s japonským premiérem Abem zdůraznil Babiš českou snahu o zlepšení vzájemné obchodní bilance. Rozvoji vztahů by napomohlo i otevření přímé letecké linky. „Požádal jsem ho, aby to zkusil urychlit a aby na návštěvu v roce 2020 již přiletěl touto linkou.“
 
Premiérský summit v Bratislavě je třetím summitem ve formátu V4+Japonsko. Poprvé se konal v roce 2013 ve Varšavě během polského předsednictví V4. Premiéři V4 a Japonska dále jednali v říjnu 2018 na okraj summitu ASEM v Bruselu.
 
Rozvoj spolupráce V4 a i formátu 3moří je zásadní pro budoucnost střední Evropy. 
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 25.4.2019
 
Zdroj:
 
17. bře, 2019

I díky Andreji Kiskovi a jeho vlivu, i díky masmediální masáži, díky neziskovkám a liberální levici, se podařilo do druhého kola postoupit Zuzaně Čaputové, která nejspíše dokázala přetvořit presidentské volby na volbu „Miss Slovenska“ a sjednotit za sebou globalisticky orientované voliče...

Proti ní postupuje do druhého kola socialista Maroš Šefčovič, což taky není žádná výhra, protože je taky prozápadně orientovaný, ale lepší, než Čaputová, která stojí v čele strany s naprosto tristním názvem „Progresivní Slovensko“. Šefčovič má naproti tomu podporu socialistického SMERu, ale ještě se podívejme, jak vůbec to první kolo dopadlo.

Čaputová získala 40,57% hlasů, což je velice slušný výsledek, ale v konečném důsledku, ještě nemusí nic znamenat. Maroš Šefčovič skončil s obrovským odstupem s 18,66% hlasů, nicméně hned za ním jsou dva kandidáti, jejichž voličstvo opravdu nedá hlas Čaputové. Harabin, který skončil třetí s 14,34% hlasů. Marián Kotleba byl čtvrtý s 10,39% hlasů. Páté místo obsadil František Mikloško s 5,72% hlasů, který sice býval křesťanským demokratem, ale později se stal konzervativním nacionalistou a kandidoval za Konzervativní demokraty Slovenska. Šesté místo obsadil maďarský zástupce Béla Bugár, který obdržel 3,1% hlasů a vyjádřil plnou podporu Čaputové. Sedmé místo získal Milan Krajniak ze „Sme Rodina“, konzervativně euroskeptického uskupení Borise Kollára. Poslední s více, než 1% hlasů byl Eduard Chmelár, liberální kandidát, který získal 2,74% hlasů. Pak už je to v řádu desetin procenta. Celková volební účast byla 48,7%.

Čaputová se do druhého kola může určitě spolehnout na Bugára, nejspíše i na Chmelára. Volební potenciál Šefčoviče je mnohem větší, ale taky musí stáhnout mnohem větší náskok. Čaputová potřebuje 10%, Šefčovič 32%. Pokud vezmeme hlasy neúspěšných kandidátů z prvního kola a rozdělíme je podle potenciálního postoje voličů, dá nám to tyhle výsledky. 46 – 48% pro Čaputovou, 49 – 51% pro Šefčoviče. Bude ovšem záležet na tom, jak moc disciplinovaní budou voliči jednotlivých stran. Pro globalisty je to boj o v šechno a mohou napnout své síly, ale taky se jim může vymstít jejich stará taktika, všichni proti jednomu kandidátovi, kterou uplatňují například v Česku proti Babišovi. Tentokrát se mohou ostatní kandidáti spojit proti Čaputové.

Už nyní čeští liberální levičáci a pseudopravičáci vychvalují výsledky prvních voleb, aby to vypadalo, že vlastně o nic nejde, že je to boj dvou prozápadních kandidátů, a všechno je v cajku, ale není to tak. Snaží se svést pozornost z druhého kola, které může vést k porážce Čaputové, a tudíž i porážce nejostřejšího ražení globalizace a liberalismu.

To se uvidí za dva týdny. 30. března 2019 proběhne druhé kolo voleb. Šefčovič nesmí polevit, ostatní kandidáti udělat žádnou hloupost, hraje se o budoucnost Visegrádu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 17.3.2019

Zdroj:

https://volbysr.sk/sk/data01.html


 

15. úno, 2019
Predvolebný prieskum preferencií kandidátov na prezidenta Slovenska...
 
Maroš Šefčovič by podľa prieskumu získal 18,2 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončil Robert Mistrík s 15,8 percenta a trojicu uzatvára Zuzana Čaputová so 14,7 percenta. Štefan Harabin by získal 12,8 percenta, Milan Krajniak 7,8 percenta, Béla Bugár 7,4 percenta a Marian Kotleba 6,9 percenta hlasov. Nasleduje František Mikloško, ktorému by odovzdalo hlas 5,5 percenta respondentov. Eduard Chmelár v prieskume získal päť percent.

Agentúra AKO uskutočnila prieskum preferencií kandidátov na prezidenta v dňoch 8. až 12. februára formou telefonického dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1000 respondentov. Vzorka bola reprezentatívna voči populácii z hľadiska veku, pohlavia, vzdelania, národnosti, kraja. Išlo o prvý prieskum, kde sa merali preferencie už podľa zoznamu 15 reálnych oficiálnych kandidátov.

Otázka znela: „V marci sa budú konať voľby prezidenta. Predčítam vám zoznam oficiálnych kandidátov a kandidátok v náhodnom poradí. Ak by sa voľby prezidenta konali tento víkend, ktorému z uvedených kandidátov alebo kandidátok by ste dali svoj hlas?“

Autor: Ta3.com, Bratislava, Slovensko, TGM, Praha, ČR, 15.2.2019

Zdroj:

 
 
8. úno, 2019

Visegrádská konfrontace s německou kancléřkou Merkelovou...

Právě se konal v Bratislavě (Slovensko první půl rok předsedá V4, následuje pak Česko) mimořádný, spíše neoficiální summit zemí V4 a všemi milované Angely Merkelové, která se summitu účastnila jako host. Byl to summit, kde se opětovně ukázala ubohost novinářských elit, ukázalo se, kdo stojí na straně V4 a jeho národů, a kdo je jen lavírující oportunista.

Tandem Morawiecki (Polský premiér) a Orbán (Maďarský premiér) se jasně vymezil proti pokračujícímu eurohujerismu a za národní státy. Oba mluvili o obraně Evropy, oba mluvili o křesťanské a svobodné Evropě, zejména pak Viktor Orbán, který ve své zemi bojuje už léta za svobodu a demokracii. Morawiecki proponoval volný obchod a původní základy Evropské unie jako hospodářského společenství, stejně jako to, že země EU musí respektovat rozhodnutí Britů opustit EU.

Pellegrini za Slovensko a Babiš za Sloven… Česko… typicky lavírovali. Bojíce se o postavení Slovenska, respektive Agrofertu, oba nějakým způsobem šli nemastnou neslanou cestou, jednou podporoval Orbána, pak zase Merkelovou a Pellegrini, ten Merkelové suploval v otázce pokračující „solidarity“ EU. Té „solidarity“, kdy V4 musí být solidární se státy, které zničili své vlastní země.

A novináři? Snad nečekáte překvapení. Jedy, vzteky a syčení na Morawieckého a Orbána za jejich suverénní a odvážné postoje. Hladová smečka, které nešlo o nic jiného, než naplnit předepsané úkoly mediálních magnátů a politické zakázky. Morawiecki a Orbán se, ale bránili a nepodlehli jejich zákeřnému tlaku. My a Slováci si musíme ještě na takové lídry počkat...

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.2.2019


 

11. lis, 2018

Právě skončily komunální volby na Slovensku, měsíc po našich komunálkách a jsou to první volby na Slovensku od vraždy novináře Kuciaka...

Vraždy, kterou nejspíše provedlo podsvětí, ale nejvíce z něho politicky těžili sluníčkáři a slovenští havlisté. To se podepsalo i na výsledku komunálních voleb. Podíváme se na největší města a skupiny, které slavily největší úspěch.

A nemůžeme začít jinde, než Bratislavou. V té zvítězil Matúš Vallo, ultralevicový proevropský pokrokář z hnutí Progresivní Slovensko. Trnavu, Trenčín, Nitru, Žilinu a Banskou Bystrici dobyli nezávislí kandidáti. Prešov obsadili křesťanští demokraté. Pozitivní zprávy hlásí Košice, kde zvítězil kandidát euroskeptické a antiimigrační strany Svoboda & solidarita J. Polaček. Celková volební účast byla 48%, což se pohybuje ve slovenském průměru komunálních voleb.

Smer-SD výrazně oslabil. Získal jen 592 primátorů a starostů ve srovnání s 847 z roku 2014. Smer navíc ztratil primátory všech velkých krajských měst. Tenhle debakl se sice nedá srovnávat s katastrofální porážkou ČSSD, která si za to mohla sama, ale ukazuje na moc masmédií, ničivý vliv Kisky a sílu očerňovací kampaně, kterou proti Smeru vedla i veřejnoprávní (v rukou eurohujerů) a i soukrommá mediální propaganda.

Autor: Herakleios Stalker. Praha, ČR, 11.11.2018

Zdroj:

http://www.volbysr.sk/sk/