5. bře, 2018

V4NEWS: SLOVENSKO: Slovenská tragédie!

Naši slovenští bratři nyní zažívají otřesné události, které nejsou nepodobné majdanistickým akcím z Ukrajiny, provokacím a operacím pod falešnou vlajkou. Slovensko zažívá státní převrat, který organizují špičky politických, intelektuálních a společenských elit proti současné vládě, která jim moc nevoní, a to navzdory tomu, že už ohnula hřbet před Evropskou unií a pravidelně zrazuje země Visegrádu. Je to zřejmě málo a havlistická opozice na Slovensku, v čele s presidentem Kiskou, touží po absolutní moci.

Někdy mezi 22. a 25. únorem tohoto roku došlo k vraždě Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Kuciak byl investigativní novinář pátrající po napojení organizovaného zločinu na politické strany. Byl zastřelen doma, ve Velké Mače, kde bylo jeho tělo a tělo jeho přítelkyně nalezeno 25. února. Potud lze hovořit o informacích a jistých faktech, ovšem existují dvě teorie, toho co se mohlo stát. Obě mají společné to, že ze smrti Kuciaka a jeho přítelkyně nyní těží především politický establishment a eurohujeristé, ale pojďme popořadě.

První je oficiálnější teorie, tedy, že Kuciaka zavraždila italská mafie a podnikatelé napojení na tuto mafii a na vládní stranu SMĚR-SD. Tato teorie je pravděpodobnější a svědčí v její prospěch více okolností. Druhou, spíše konspirační teorií, je že mohlo jít o „operaci pod falešnou vlajkou“ a vraždu zorganizovali samotní stoupenci establishmentu, aby zvedli odpor proti Ficovi, protože všechny předchozí pokusy o jeho svržení neuspěli. Osobně se domnívám, že druhá teorie je velice nepravděpodobná, ale uvedl jsem jí zde, protože už se objevila na různých místech.

A teď, co je tedy výsledkem vraždy Jána a Martiny? Boj proti korupci? Likvidace vlivu italské mafie na Slovensku? Aktivizace občanské společnosti? Kdepak. Výsledkem je hulákání a vřeštění liberálů doprovázené autoritářskými tendencemi presidenta Kisky, který usiluje o svržení legitimní vlády a nastolení liberální koalice, nejlépe ve složení stran „Obyčejní lidé“, NOVA, křesťansko-demokratického KDH, možná maďarského Most-Híd a ultralevicového Progresivního Slovenska“. Tato legie zkázy by pravděpodobně dovedla Slovensko do ještě horšího marasmu, než pseudosocialista Fico.

Kiska, který se účastnil protestních pochodů organizovaných současnou vládnoucí elitou, která zneužívá tragické smrti dvou mladých a odvážných lidí, už vyzval k „rekonstrukci“ vlády a získání nové důvěry, nebo k vyhlášení předčasných voleb. Ani k jednomu není důvod, ale Kiska se za to bere. Robert Fico jasně odsoudil Kiskův štvavý projev, který nepovede k ničemu jinému, než k chaosu a nestabilitě na Slovensku. Fico navíc prohlásil přesně to, co si myslíme i my, že opozice, masmédia a Kiska, který usiluje státní převrat, tancují na hrobech dvou obětí strašlivého zločinu.

Slovenská národní strana, která je státotvorná a vlastenecká, se snaží udržet vládu a stabilitu pohromadě, zatímco umírnění Maďaři usilují o svržení ministra vnitra Kaliňáka. Uvidíme, jak se bude situace dál vyvíjet, ale chystají se protesty proti zkorumpovanosti na Slovensku, a proti Ficovi. Těchto protestů se pravděpodobně bude účastnit i Kiska s cílem přinést Slovensku rozvrat a strádání prostřednictvím zneužití této vraždy.

7. Republika vyjadřuje upřímnou soustrast rodinám Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové a zároveň vyzývá slovenského presidenta a opozici, aby přestali špinit jejich památku svým tažením a podrazy! Je to nechutné a bezcitné!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.3.2018