8. úno, 2019

V4NEWS: SLOVENSKO: Summit premiérů zemí V4 & Německé kancléřky Merkel

Visegrádská konfrontace s německou kancléřkou Merkelovou...

Právě se konal v Bratislavě (Slovensko první půl rok předsedá V4, následuje pak Česko) mimořádný, spíše neoficiální summit zemí V4 a všemi milované Angely Merkelové, která se summitu účastnila jako host. Byl to summit, kde se opětovně ukázala ubohost novinářských elit, ukázalo se, kdo stojí na straně V4 a jeho národů, a kdo je jen lavírující oportunista.

Tandem Morawiecki (Polský premiér) a Orbán (Maďarský premiér) se jasně vymezil proti pokračujícímu eurohujerismu a za národní státy. Oba mluvili o obraně Evropy, oba mluvili o křesťanské a svobodné Evropě, zejména pak Viktor Orbán, který ve své zemi bojuje už léta za svobodu a demokracii. Morawiecki proponoval volný obchod a původní základy Evropské unie jako hospodářského společenství, stejně jako to, že země EU musí respektovat rozhodnutí Britů opustit EU.

Pellegrini za Slovensko a Babiš za Sloven… Česko… typicky lavírovali. Bojíce se o postavení Slovenska, respektive Agrofertu, oba nějakým způsobem šli nemastnou neslanou cestou, jednou podporoval Orbána, pak zase Merkelovou a Pellegrini, ten Merkelové suploval v otázce pokračující „solidarity“ EU. Té „solidarity“, kdy V4 musí být solidární se státy, které zničili své vlastní země.

A novináři? Snad nečekáte překvapení. Jedy, vzteky a syčení na Morawieckého a Orbána za jejich suverénní a odvážné postoje. Hladová smečka, které nešlo o nic jiného, než naplnit předepsané úkoly mediálních magnátů a politické zakázky. Morawiecki a Orbán se, ale bránili a nepodlehli jejich zákeřnému tlaku. My a Slováci si musíme ještě na takové lídry počkat...

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.2.2019