17. bře, 2019

V4NEWS: SLOVENSKO: Prezidentské volby – boj globalistů proti Slovensku

I díky Andreji Kiskovi a jeho vlivu, i díky masmediální masáži, díky neziskovkám a liberální levici, se podařilo do druhého kola postoupit Zuzaně Čaputové, která nejspíše dokázala přetvořit presidentské volby na volbu „Miss Slovenska“ a sjednotit za sebou globalisticky orientované voliče...

Proti ní postupuje do druhého kola socialista Maroš Šefčovič, což taky není žádná výhra, protože je taky prozápadně orientovaný, ale lepší, než Čaputová, která stojí v čele strany s naprosto tristním názvem „Progresivní Slovensko“. Šefčovič má naproti tomu podporu socialistického SMERu, ale ještě se podívejme, jak vůbec to první kolo dopadlo.

Čaputová získala 40,57% hlasů, což je velice slušný výsledek, ale v konečném důsledku, ještě nemusí nic znamenat. Maroš Šefčovič skončil s obrovským odstupem s 18,66% hlasů, nicméně hned za ním jsou dva kandidáti, jejichž voličstvo opravdu nedá hlas Čaputové. Harabin, který skončil třetí s 14,34% hlasů. Marián Kotleba byl čtvrtý s 10,39% hlasů. Páté místo obsadil František Mikloško s 5,72% hlasů, který sice býval křesťanským demokratem, ale později se stal konzervativním nacionalistou a kandidoval za Konzervativní demokraty Slovenska. Šesté místo obsadil maďarský zástupce Béla Bugár, který obdržel 3,1% hlasů a vyjádřil plnou podporu Čaputové. Sedmé místo získal Milan Krajniak ze „Sme Rodina“, konzervativně euroskeptického uskupení Borise Kollára. Poslední s více, než 1% hlasů byl Eduard Chmelár, liberální kandidát, který získal 2,74% hlasů. Pak už je to v řádu desetin procenta. Celková volební účast byla 48,7%.

Čaputová se do druhého kola může určitě spolehnout na Bugára, nejspíše i na Chmelára. Volební potenciál Šefčoviče je mnohem větší, ale taky musí stáhnout mnohem větší náskok. Čaputová potřebuje 10%, Šefčovič 32%. Pokud vezmeme hlasy neúspěšných kandidátů z prvního kola a rozdělíme je podle potenciálního postoje voličů, dá nám to tyhle výsledky. 46 – 48% pro Čaputovou, 49 – 51% pro Šefčoviče. Bude ovšem záležet na tom, jak moc disciplinovaní budou voliči jednotlivých stran. Pro globalisty je to boj o v šechno a mohou napnout své síly, ale taky se jim může vymstít jejich stará taktika, všichni proti jednomu kandidátovi, kterou uplatňují například v Česku proti Babišovi. Tentokrát se mohou ostatní kandidáti spojit proti Čaputové.

Už nyní čeští liberální levičáci a pseudopravičáci vychvalují výsledky prvních voleb, aby to vypadalo, že vlastně o nic nejde, že je to boj dvou prozápadních kandidátů, a všechno je v cajku, ale není to tak. Snaží se svést pozornost z druhého kola, které může vést k porážce Čaputové, a tudíž i porážce nejostřejšího ražení globalizace a liberalismu.

To se uvidí za dva týdny. 30. března 2019 proběhne druhé kolo voleb. Šefčovič nesmí polevit, ostatní kandidáti udělat žádnou hloupost, hraje se o budoucnost Visegrádu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 17.3.2019

Zdroj:

https://volbysr.sk/sk/data01.html