MAĎARSKO

30. čvn, 2021
Maďarský předseda vlády Viktor Orbán, reaguje na útoky a pomluvy eurohujerský vlád a jejich přisluhovačů...
 
V západním tisku si zadal inzerát, kde jasně říká, jaká je pozice Maďarska v rámci EU a na co má EU právo a na co ne!
 
Některé tupé deníky tuto reklamu odmítly zveřejnit, protože je prý Orbán diktátor...k tomu není co dodat...
 
Co se týká Orbána, neexistuje v současné Evropě lídr jeho kalibru...je to prostě Capo di Tutti Capi tzv. Svobodného světa, kterým uý dávno není Evropa západní, ale střední!
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 30.6.2021
 
Zdroj:
 
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
3. dub, 2021
Schůzka patriotů...
 
Viktor Orbán měl na návštěvě v Budapešti polského premiéra Morawieckiho a italského politika Matea Salviniho. Jednali spolu samozřejmě o věcech současnosti, tedy covidu, ale také ilegální migraci a směřování Evropy. Nemusíme si asi vykládat, že to je samozřejmě v přímém rozporu toho, jak by Evropu chtěli mít pohunci v Bruselu a šéfové v Berlíně...Nicméně překáží jim v tom politici typu Orbána, Morawieckého nebo Salviniho...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 3.4.2021
 
Zdroj:
 
8. čvn, 2020

Viktor Orbán v těchto dnech vykonal svou první státní návštěvu Běloruska... 

Stalo se tak 5. června, kdy se v Minsku sešel s běloruským presidentem Alexandrem Lukašenkem. Dva státníci, kteří řadu let brání své země a suverenitu svých zemí vůči cizím mocnostem, se nyní sešli v běloruském hlavním městě. O setkání informovala běloruská i maďarská média.
 
Státníci jednali o spolupráci mezi Běloruskem a Maďarskem, o vzájemných vztazích a rozšíření spolupráce, i o obchodní výměně. Alexander Lukašenko poděkoval Viktoru Orbánovi za otevření staronových cest, a za jeho návštěvu v Bělorusku. Viktor Orbán prohlásil:„Přišel jsem do Vaší země s upřímným úmyslem spolupracovat.“ Lukašenko zároveň řekl, že současná obchodní výměna v hodnotě 225 miliónů dolarů, není pro jejich země dostačující, a jako příklad uvedl unikátní postavení, ve kterém je Bělorusko jako člen Eurasijské ekonomické unie a Maďarsko jako člen Evropské unie pro tuto spolupráci. Státníci hovořili i o konfliktu na Ukrajině, kde Alexander Lukašenko vystupoval taky v jedinečné pozici zprostředkovatele mírových rozhovorů mezi Ruskem a Západem. Hovořilo se i o mírovém využití jaderné energie pro rozvoj Běloruska a Maďarska, kde už dochází k rozšiřování jaderné elektrárny Paks.
 
Viktor Orbán nyní vede renesanci Maďarska a brání už řadu let Maďarsko před zahraničním vlivem a kontrolou. Alexander Lukašenko ochránil Bělorusko před oligarchy a masovým rozkrádáním státního majetku v devadesátých letech. Toto první setkání mezi nejvyššími představiteli Maďarska a Běloruska je vnímáno jako důležitý předěl v rozvoji vztahů, které byly dosud ignorované, a spíše na druhé koleji, a je to i jeden z mnoha drobných, především morálních a politických, ale přeci jen milníků prohlubování středo & východoevropských vztahů a rozvoje střední & východní Evropy, neboť ta západní, zjevně brzy zanikne pod tíhou své dekadence a islamizace...
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.6.2020
 
Zdroj:
 
 
21. kvě, 2020

Aneb, kdo s čím zachází, tím taky schází...

Asi tak by se dala vyjádřit situace, kterou nyní zažívá LGBT lobbisté v Maďarsku. Po mnoha letech postupu a rozšiřování vlivu LGBT hnutí a různých nátlakových neziskových organizací, východní národy Evropy přecházejí do obrany. V Polsku se to rozjelo rozsáhlou kampaní měst a obcí, které se vyslovují proti organizovanému LGBT nátlaku, v Maďarsku nyní došlo k dalšímu posunu.
 
Maďarský parlament v úterý schválil novelizaci zákona, na jejímž základě už nemůže docházet k úředním změnám pohlaví. 134 poslanců se vyslovilo pro, 56 proti a 4 se zdrželi. Tato novela stanovuje, že v matrice a na dokladech bude uvedené biologické pohlaví, a nikoliv jiné, pro které se rozhodne pod tlakem společenských elit, z rozmaru, nebo kvůli tomu, že trpí poruchou pohlavní identity.
 
Představitelé LGBT lobby se již dali slyšet, že napadnou novelu u ústavního soudu a Amnesty International bije na poplach, co že si to ti Maďaři dovolují organizovat si svou zem a její pořádky podle svého a nepodřizovat se všemožným mezinárodním dohodám.
 
Toto rozhodnutí se může, některým zdát drastické, a jistě nepříjemně dopadne na lidi, kteří skutečně trpí poruchou pohlavní identity, o tom žádná, ale je to reakce na určité akce a la Istanbulská dohoda, či působení nátlakových organizací. Jen pro představu, kam tohle může vést. V liberální Kanadě Vám stačí zajít na úřad, a bez čehokoliv (lékařského potvrzení, dokumentace, potvrzení, že procházíte hormonální léčebou atd.) požádat o změnu pohlaví v matrice a Kanada to schválí, jakoby nic!
 
Maďarsko se rozhodlo předejít této degradaci člověka, hodnoty člověka a lidské identity ze strany relativistů a neziskovek, jak tím už trpí západní země. Maďarsko se tak pouze brání tomu, čemu jsou západní země a západní národy vystaveny už celou řadu let, či spíše desítek let.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 21.5.2020
31. bře, 2020

V Maďarsku se v těchto dnech se hlasovalo o přijetí nových i dlouhodobých opatření v souvislosti v boji s koronavirem a zajištěním národní bezpečnosti a ochrany maďarského státu...

Vláda premiéra Viktora Orbána nyní maďarským parlamentem prosazuje balíček zákonných opatření, která mají vést k zlepšení bezpečnostní situace, stabilizaci země, k ochraně proti koronaviru a k přijetí preventivních opatření, jak proti šíření, tak proti možným pokusům o destabilizaci ze strany nevládních organizací. Pochopitelně už se to setkalo s odporem unijních představitelů, těch samých, kteří systematicky podceňovali hrozbu koronaviru a kritizovali Maďarsko a další země Evropy za to, že uzavírají hranice a zavádějí karanténu.
 
Opatření přijímaná nyní vládou Maďarska jsou velice rozličná, zahrnují vnitřní i vnější bezpečnost, ekonomickou bezpečnost země, mobilizaci zdrojů a karanténní opatření. Kromě jiného, pro zajištění plynulosti chodu státní správy, vlády a vnitřního pořádku, chce premiér Viktor Orbán prosadit vydávat dekrety na neomezenou dobu (za současné právní úpravy musí být každých 15 dní znovu schváleny parlamentem, což jen dokazuje neúčinnost a problematičnost parlamentního zřízení), chce zavést tresty za šíření dezinformací o koronaviru, které se objevují na internetu, okolo konspiračních webů i ve sdělovacích prostředcích (to by se trestalo, až pěti lety vězení), stejně jako to, že armáda bude přebírat kontrolu nad strategickými podniky a službami. S tím se začalo už 15. března a nyní armáda kontroluje 140 podniků, včetně jaderné elektrárny Peks, supermarketů, národní banky, burzy, infrastruktury, farmaceutických společností, plynáren a vodáren. Armáda neomezuje fungování těchto firem, pouze dohlíží na dodržování předpisů, výkon činnosti a podává zprávy vládním výborům. Zároveň jsou od pondělka do nemocnic jmenováni vojenští velitelé, kteří mají také dohlížet na karanténu v nemocnicích, ale nijak nezasahovat.
 
Minulé pondělí, ve zrychleném čtení, kde vláda potřebovala 145 poslanců, na tuto většinu nedosáhla. V řádném hlasování potřebuje vláda 2/3 poslanců a ty získala. K tomuto hlasování došlo dnes, v pondělí, když 137 vládních poslanců podpořilo návrhy premiéra Orbána. Proti bylo 50 opozičních poslanců, kterým je politikaření důležitější, než zdraví maďarského lidu. Opozice pochopitelně útočí na vládu, snaží se o „kompromisy“, ale kompromisní řešení je v souvislosti s koronavirovou krizí velice špatné řešení. K této liberální opozici se mimochodem, připojila i strana Jobbik, dříve tolik nenáviděná v liberálních médiích, dnes tolerovaná. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 31.3.2020