31. led, 2018

V4NEWS: MAĎARSKO: RAKOUSKO - UHERSKO pro 21.století

Vstupujeme do důležité epochy vnitřní transformace životního prostoru středoevropských národů. Po vítězství Kurzových lidovců a Stracheho svobodných se nyní naplno rýsuje spolupráce mezi národně konzervativními vládami Rakouska a Maďarska. Obě tyto vlády vidí k jaké destrukci a úpadku přivedla dekadentní a liberálně-demokratická Evropská unie celoevropskou společnost a snaží se to zvrátit, což potvrzuje proběhnuvší schůze mezi rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem a vicekancléřem Hansem Christianem Strachem a maďarským premiérem Viktorem Orbánem, ke které došlo ve Vídni.

Tam se společně sešla tato trojice důležitých politiků. Není bez zajímavosti, že Viktor Orbán a Hans Christian Strache společně jednali pod obrazem, který ukazoval Bitvu o Vídeň z roku 1683, kdy Svatá liga Rakouska, Polskolitevské unie, habsburského Uherska, českých a moravských zemí a německých rytířů rozdrtila postupující a triumfující islámská vojska u Vídně a na dlouhá století zvrátila islámskou expanzi v Evropě.

Trojice národoveckých politiků se shodla na tom, že jestli má Evropská unie fungovat, musí důsledně vymáhat vnitřní volný pohyb osob, ale taky a zejména vnější obranu hranic. Schengenský prostor může fungovat, jen tehdy, když bude vnější ochrana Evropské unie zajištěna a bude zamezeno ilegální imigraci. Orbán na adresu politiky EU v této oblasti prohlásil, “Co se děje dnes je to, že oni chtějí otevřít vnější hranici a uzavřít vnitřní. My chceme přesný opak.”

Sebastian Kurz navíc vyjádřil naději, že Rakousko se v nadcházejících letech stane mostem mezi Visegrádskou čtyřkou a Evropskou unií. Toto prohlášení má, ale ve skutečnosti jiný význam. Spíše je neformální žádostí Rakouska o vstup do Visegrádské čtyřky, protože všichni vědí, že v posledních měsících urputného boje mezi říšskou kancléřkou Merkelovou a rakouským kancléřem Kurzem by se Rakousko, jen horkotěžko mohlo stát mostem do Evropské unie.

První pokus o vytvoření Visegrádské pětky skončil v říjnu 2016 neúspěchem, když ho zablokovali tehdejší rakouští socani, ale i sám Kurz, který si, ještě potřeboval držet liberálně- konzervativní a umírněný nátěr. Navíc se proti tomu postavil i Bohuslav Sobotka, který už je naštěstí na politickém smetišti dějin. Nyní přichází nová šance, kterou určitě nebudou chtít rakouští Svobodní a rakouský národ jako takový, propást.

Podporujeme snahu o začlenění Rakouska pod národně konzervativní koalicí Lidové strany a Svobodné strany do Visegrádu, ale důsledně žádáme, aby Rakousko předtím vyřešilo své problémy s migranty a islamistickými komunitami, které jsou na jeho území.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 31.1.2018