16. bře, 2018

V4NEWS: MAĎARSKO: Maďaři za premiérem! Maďaři proti Bruselu!

Zbývá už jen pár týdnů do parlamentních voleb v Maďarsku, které s největší pravděpodobností potvrdí vývoj a směřování Maďarska k národnímu osvobození a obrození z područí bruselské byrokracie a německé nadvlády a v Maďarsku se konají demonstrace. K nelibosti bruselských a berlínských elit jsou to, ale desetitisícové demonstrace na podporu národního státu a národní vlády.

Proběhla demonstrace, která byla triumfální manifestací maďarského národa a lidu na podporu své osvobozenecké vlády. Desítky tisíc lidí ve srovnání s pár ubožáky financovanými Sorosovými instituty a univerzitami.

Demonstrace se pochopitelně účastnil i premiér Viktor Orbán, který ve svém projevu odsoudil působení cizích sil a vyzval k podpoře Polska. Jeho slovy „dokud je Polsko silné, nebude ani Maďarsko ztracené!“ Demonstrace se účastnilo i mnoho Poláků. Rovněž vyzval k sjednocení protiimigrační a protiislámské opozice v zemích V4, Rakousku, Itálii a Spojených státech amerických. Viktor Orbán prohlásil opětovně, to co my všichni už víme, že Západní Evropa je pod náporem imigrantské invaze.

Proběhlo i několik opozičních demonstrací, které ovšem ve srovnání s desetitisícovými vlasteneckými shromážděními, byli jen škytnutím. Neúspěšní extrémisté z řad Jobbiku okolo Gábora Vony dali dohromady 1,500 demonstrantů odsuzujících Viktora Orbána, ale to jim moc nepomůže. Předvolební průzkumy odhadují oslabení Jobbiku z 20% na 16%, zatímco Fidesz posílí z 45% na 55%, pravděpodobně. Gábor Vona prohlásil, že posílí ostrahu hranic, což už dokázal Viktor Orbán, a že obnoví „reálnou demokracii“, ale neřekl, co to je. Nejspíše návrat k liberalismu, nebo něco a la reálný socialismus.

Jako další se shromáždila proimigrantská, proislámská a prounijní „Strana dvouocasého psa“. Ta dala dohromady taky malé satirické shromáždění před tím, než bude s největší pravděpodobností poražena ve volbách. Průzkumy jí přisuzují rekordní podporu 0-2%. Vůdce socialistů Karacsony prohlásil, že Fidesz je v menšině, a že většina lidí chce změnu. Politická perla, kterou vyřkl vůdce strany, která měla 2,4 miliónu hlasů a padla na ani ne polovinu, potom co rozkradla Maďarsko do základů.

Samozřejmě nechyběli ani Sorosovci z „Nezávislého studentského parlamentu“, který není ani nezávislý, ani studentský a ani to není parlament. Podobné nevládní mládežnické úderky byly poraženy v Polsku a dnes zneužívají pokusu o státní převrat na Slovensku a zdivočelé hysterie veřejnoprávních médií a veřejného školství v České republice.

Shromáždění se konalo u příležitosti 170. výročí velkolepé Uherské revoluce z roku 1848, která byla vedena proti habsburskému útisku. Revoluce tehdy dopadla sice neúspěšně, ale nyní vede Maďarsko svou národní kontrarevoluci, která už je naštěstí vítězná, a není lepší možnost pro Maďary, jak uctít 170. výročí, než opětovně zvolit pana premiéra Orbána vůdcem svobodného maďarského státu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.3.2018

video z demonstrace:

https://www.facebook.com/orbanviktor/videos/10156039866446093/