7. dub, 2018

V4NEWS: MAĎARSKO: Kaczynski v Budapešti podpořil Orbána před zítřejšími volbami

Nejen Rakouskouherské, ale i Polskouherské bratrství se nyní posiluje. Již zítra se v Maďarsku konají volby, které s největší pravděpodobností potvrdí směřování Maďarska cestou národně konzervativní. Vinou zločinů Evropské unie proti národním státům, ale i zásluhou Viktora Orbána na tom najít spojence v Evropě a být spravedlivým a dobrým vládcem Maďarska, je toto vítězství národně konzervativních sil více než pravděpodobné...

Přesto je velice potěšující nynější návštěva vůdce strany Právo a spravedlnosti Jaroslawa Kaczynského a premiéra Polska Mateusze Morawieckého, v Maďarsku. Dává jasně znát, že přes všechny počáteční mokré sny havlistů o Morawieckého prounijním směřování se nic z toho nenaplní, stejně jako potvrzuje nadále trvající a prohlubující se spojenectví Maďarska a Polska.

K návštěvě došlo nejen u příležitosti nadcházejících parlamentních voleb, ale především u příležitosti odhalení památníku „Memento na Smolensk“ odkazující na katastrofu polského vládního speciálu, kde zemřel před osmi lety Lech Kaczynski, bratr Jaroslawa, stejně jako další vůdci polského lidu, včetně generality. Památník sám se nachází v Budapešti a byl posvěcen Pawlem Cebulou, knězem polské menšiny žijící v Maďarsku.

Gesto odhalení tohoto památníku je jasným signálem pro celou řadu lidí, že pro Viktora Orbána je důležitější spojenectví s Polskem, než údajné konexe na Rusko. Evropská unie tak přichází o jedinou potenciální zbraň, jak rozklížit polskouherské spojenectví a toto spojenectví je posíleno. Společně s podporou Rakouska, které přestává skákat, jak Brusel píská, se nyní formuje základ pro budoucí Mezimoří-Trojmoří ve střední a východní Evropě.

Ale nešlo jen o památník. Kaczynski u příležitosti své návštěvy prohlásil, že „Důstojnost a svoboda národů je úzce spojována se jménem Viktora Orbána nejen mezi Maďary, ale i mezi Poláky.“ Orbán opětovně potvrdil, že Polsko může, kdykoliv počítat s podporou Maďarska při obraně před bruselskou agresí a útoky na polskou svrchovanost. „Věříme, že Maďaři a Poláci jdou po společné cestě, do společného boje a za společným cílem: budovat a bránit vlast takovou, jakou jí máme rádi – křesťanskou a s národními hodnotami,“ prohlásil Viktor Orbán.

K nadcházejícím volbám řekněme jen to, že Orbánova strana může získat, až 53%, a že nejsilnější „opoziční“ stranou jsou ultranacionalisté z Jobbiku s 16% hlasů. Zbývající liberální demokratický odpad, který patří na smetiště dějin, si nezaslouží ani zmiňovat.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 7.4.2018