9. dub, 2018

V4NEWS: MAĎARSKO: Volby 2018 - Orbánův Triumf!

Jinak, než jako absolutní triumf národně konzervativních sil, se nedá označit výsledek parlamentních voleb v Maďarsku. Všichni očekávali vítězství Viktora Orbána, ale málokdo očekával, že dosáhne ústavní většiny, a že opozice bude, ještě víc oslabena. Přesto se právě tohle stalo, a je to vítězství pro Maďarsko a katastrofa pro bruselskou tyranii a imigrantské armády...

Výsledky voleb jsou tyto. Strana FIDESZ Viktora Orbána získala 49,5% hlasů a tím 133 poslanců, tedy naprosto těsnou, ale přeci jen ústavní většinu. Nejsilnější opoziční stranou se k zoufalství levičáků a Západu stala ultrapravicová strana Jobbik, která obdržela 19,5% hlasů a 26 poslanců. Na třetím místě, ale s velkým propadem, skončili socialisté v koalici se stranou Dialog. Přišli o polovinu voličstva, spadli z 25% na 12%. Koalice jim tedy evidentně nevyšla. 17% hlasů je pak děleno mezi pět různých opozičních, převážně liberálně levicových, stran. Velkým překvapením je jeden poslanec pro satirickou a proimigrantskou Stranu dvojocasého psa. Tahle banda rozhádaných ubožáků už nemůže ohrozit rozvoj Maďarska.

Důvodů pro Orbánův absolutní triumf je celá řada. Výborná ekonomická politika, která umožnila meziroční 5% růst HDP, dramatický růst životní úrovně a rozvoj ekonomiky, stejně jako budování hraničních bariér, důraz na antické a židokřesťanské tradice, na ochranu národa a vlasti. Orbán prokázal všemu maďarskému lidu, že liberální západní demokracie je cestou do pekla a svými úspěchy si získal důvěru, stejně jako podporu od zahraničních vůdců, jak rakouského kancléře Sebastiana Kurze, vicekancléře rakouska HC Stracheho, tak největšího současného polského patriota, šéfa vládní strany Právo a Spravedlnost Jaroslawa Kaczynského. Orbánova pozice je stabilní a Maďarsko čekají další roky "zlatého věku".

Pro opozici je to temnota. Vůdce Jobbiku Gábor Vona, vůdce strany, která skončila na druhém místě, a která má nepsaným úkolem krást voliče FIDESZu, už oznámil, že rezignuje. Následně rezignoval i socialistický předseda Gyula Molnár.

Důležité je připomenout i to, že opozice soustavně vyzývala k vysoké volební účasti, a ta skutečně byla. Dokonce druhá, či třetí nejvyšší v historii Maďarska, a přesto Orbán vyhrál.

Mobilizoval totiž venkov, vesnice, malá města, všechna ta místa, kde lidé používají selský rozum ve všech smyslech toho slova. Stejná situace jako při presidentské volbě v ČR, kdy rekordní účast pomohla presidentu Zemanovi k vítězství a porážce Sorosovského kandidáta Drahoše.

Nyní byla poražena i Sorosovská opozice v Maďarsku. Na druhou stranu, musíme si uvědomit, že podpora maďarského vlastenectví je mnohem větší. Přesto, co dělá strana Jobbik, její voličstvo jsou patrioti, tedy v konečném součtu pro vlastenecké síly hlasovalo v Maďarsku 3,5 miliónu Maďarů ze zhruba 8,3 miliónů oprávněných voličů.

Západ musí nyní počítat s tím, že porážka patriotismu v Maďarsku a střední & východní Evropě je v nedohlednu, že naše národy se nedají. Gratulujeme Maďarům a premiéru Orbánovi k vítězství!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 9.4.2018

zdroj:

http://www.valasztas.hu/dyn/pv18/szavossz/hu/l50.html