16. dub, 2018

V4NEWS: MAĎARSKO: Orbán táhne do boje!

Premiér Viktor Orbán v podstatě téměř okamžitě ukázal, že hodlá naplno zužitkovat své triumfální vítězství v nedávných parlamentních volbách, kde dosáhl rekordního úspěchu v podobě získání ústavní většiny...

Začal prosazovat zákon přezdívaný jako „Stop Soros“, který má omezit působení a vliv politických neziskovek. Viktor Orbán tak ukázal, že se ke svým voličům a lidem nehodlá otočit zády, a že hodlá pokračovat ve svém národně osvobozeneckém boji proti sorosovskému vlivu v Maďarsku.

Balíček zákonů, který se připravuje už od února, má na politické neziskovky financované ze zahraničí uvalit 25% daň, stejně jako může umožnit vládě zakázat zakládání neziskovek orientovaných na podporu islámské invaze a regulovat veškerou činnost stávajících neziskovek.

Ve stejnou dobu, politická opozice, které zvoní hrana, pochopitelně se pokusila o protiútok a uspořádala demonstraci, sice početnou, ale spíše ve stylu labutí písně. Několik desítek tisíc poražených zoufalců se shromáždilo, aby bojovalo proti maďarským národním zájmům a proti současné maďarské vládě, která byla zvolena v demokratických volbách maďarským národem. Snaží se zpochybnit výsledek těchto voleb, tak aby připravili suverénní vládu Maďarska o zákonné prostředky a zdroje k obraně maďarské státnosti. Je jen otázka času, kdy se tato „opozice“, ještě více rozdrobí, zatímco FIDESZ bude schopen pod sebou sjednotit i voliče Jobbiku a ostatní národně konzervativní síly Maďarska.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.4.2018