8. kvě, 2018

V4NEWS: MAĎARSKO: Maďarsko brání Maďary na Ukrajině!

Nejen obranou Maďarů doma je maďarský stát živ. Aby přežil, brání proti perzekuci i
maďarský národ v zahraničí. Maďarský stát si uvědomuje, že ochrana národa a lidu je nutná pro jeho vlastní přežití, a proto nyní kategoricky zasahuje proti represím a perzekucím vyvolávaným kyjevským režimem...

Orbánova vláda má dlouhou tradici ochrany Maďarů za svými hranicemi, a v tomto ohledu
se nenechá pokořit nikým, ani NATO, natož Evropskou unií. To dokázala i nyní, když Maďarsko
vetovalo jednání s Kyjevem v rámci NATO do doby, než Kyjev zastaví represe proti národnostním menšinám, zejména proti Maďarům, na západě Ukrajiny.

Úmyslně používám termín Kyjev, protože ukrajinský lid nemá nic společného s represemi a
terorem páchaným kyjevskými radikály a politickými elitami úplatnými západními režimy. Ukrajinský lid nesouhlasí s represemi proti kulturním, národním a etnickým menšinám, které kdysi dali Rusům záminku k rozpoutání agrese proti Krymu a východní Ukrajině.

V tomto případě jde o maďarskou menšinu žijící na Zakarpatsku, v oblasti, která historicky
po staletí patřila uherskému státu. Maďarů žije na Ukrajině 150 tisíc, většina z nich v jihozápadním Zakarpatsku, oblasti, která nikdy nepatřila Ukrajině, ale která byla posouvána různými směry, včetně Československa.

Vyzýváme kyjevskou juntu, aby ukončila kulturní represe proti národním menšinám
v podobě uzavírání škol patřících menšinám, potlačování místních jazyků a vnucování ukrajinštiny do oblastí, kde nikdy nebyla historicky zakořeněna. Ať je ukrajinština státním jazykem, ale ať maďarština, rumunština a ruština mají pozice regionálních jazyků, tak jak o to usiluje například Nadija Ševčenková, ale jak se proti tomu staví celá kyjevská garnitura.

Dokud nebudou vyslyšeny požadavky národnostních menšin, není možné ani uvažovat o
začlenění Kyjeva do západních, humanistických a liberálně demokratických struktur. Vyzýváme proto Maďarsko bránící své bratry a sestry na Zakarpatsku a Polsko, které bojuje proti historické falzifikaci Banderovci, aby blokovali každý pokus Kyjeva o proniknutí na Západ!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.5.2018