2. kvě, 2019

V4NEWS: MAĎARSKO: Salvini u Orbána na obhlídce hranic

Vicepremiér a ministr vnitra Itálie Matteo Salvini, navštívil dnes maďarského premiéra Viktora Orbána a provedli spolu inspekci hranice...
 
Jde o "předvolební akci", kdy chtějí Salvini s Orbánem ukázat, že mají voliči volit do Evropského parlamentu jejich strany. Italskou Ligu a maďarský Fidesz. V italském deníku La Stampa dnes Orbán řekl, že nejsilnější frakce EPP (Evropských lidovců), má začít spolupracovat s se salviniho frakcí, která vznikne po eurovolbách. Vedení EPP však tuto spolupráci vylučuje. 
 
"Ještě nevíme, jaké uskupení Salvini vytvoří, ale v každém případě doufáme, že bude silné. Evropská lidová strana musí s touto evropskou pravicí spolupracovat," řekl Orbán deníku.

Salvini, který je v současné italské vládě rovněž ministrem vnitra, začátkem dubna v Miláně představil Evropskou alianci pro lidi a národy, která se chce stát nejsilnější evropskou frakcí. Do této volební aliance chce vstoupit zhruba desítka stran a hnutí. Členství v koalici dosud potvrdily Svobodná strana Rakouska (FPÖ), Konzervativní lidová strana Estonska (EKRE), francouzské Národní sdružení Marine Le Penové, Alternativa pro Německo (AfD), Dánská lidová strana (DF) a Strana Finů. Salvini také spolupracuje s The Movement, což je podpůrné nadační hnutí Steva Bannona.

Autor: TGM, Praha, ČR, 2.5.2019

Fotogalerie zde: 
 

https://twitter.com/matteosalvinimi/status/1123920537569366017

 
Video zde:
 
 
Zdroj: