2. pro, 2017

V4NEWS: ČESKO: ŠÉFOVÉ PARLAMENTU PROTI VĚTŠÍMU VLIVU V4 V EU

Zástupci českého parlamentu odmítli snahy svých polských kolegů o vyšší institucionalizaci zemí V4 v rámci EU, tedy posílení počtu zástupců těchto zemí v Bruselu...

Milan Štěch (ČSSD) a jeho vyjádření k V4
"Zástupci českého parlamentu odmítli snahy svých polských kolegů o vyšší institucionalizaci zemí V4 v rámci EU, tedy posílení počtu zástupců těchto zemí v Bruselu. „Komunikace našich zemí funguje v rámci našich evropských výborů. Chceme ji ještě prohloubit, abychom v rámci naší skupiny vždy rychle sdíleli své postoje a stanoviska. Odmítáme ale rozšiřování počtu úředníků v Bruselu,“ řekl Štěch při dopoledním jednání."
 
Takto končí tisková zpráva informující o jednání V4 v Budapešti, kterého se za ČR účastnili nový šéf sněmovny Radek Vondráček (ANO) & Milan Štěch (ČSSD), šéf senátu. Co si o tom myslet? Že takto reaguje Milan Štěch není nic překvapivého, je to typický aparátčík, dříve Komunistů, dnes Eurohujerů, takže EU je pro něj nejvyšší dobro. V4 bere jen jako nutnost. 
 
Radek Vondráček (ANO) a jeho vyjádření k V4
"Radek Vondráček zdůraznil ve svém vystoupení symboliku skutečnosti, že své zahraniční působení ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny začíná na schůzce Visegradské skupiny, a ocenil význam členství České republiky ve V4 jako osvědčeného instrumentu zvýrazňování společných pohledů těchto čtyř středoevropských zemí na některé unijní otázky v Bruselu. Informoval předsedy Parlamentů Polska, Maďarska a Slovenska o průběhu ustavování nové české Sněmovny po volbách a zmínil i některé očekávané zahraničně politické priority vytvářející se nové vlády."
 
Takto končí tisková zpráva Radka Vondráčka (ANO). To znamená, že byl sice rád, že je na zasedání V4, nicméně evidentně byl se Štěchem za jedno. Tzn. žádné další zvyšování vlivu V4 v EU. Jen nic neříkající kecání a plkání o nežádoucím zvyšování počtu úředníků v Bruselu. To je samozřejmě dosti farizejské, protože počet úředníků V4 v Bruselu, který bude odolávat mašinerii úředníků paktu Německo-Francie, je samozřejmě žádoucí a to velmi. Uvidíme tedy jak bude vládní ANO, hrát hru s V4 & EU dál, nicméně tohle mnohé naznačuje...