12. dub, 2018

V4NEWS: ČESKO/SLOVENSKO: Babiš & Pellegrini - Kam vítr, tam plášť!

Do Česka přicestoval slovenský premiér Pellegrini, aby jednal s premiérem v demisi Andrejem Babišem, a jednání to bylo vskutku skvostné. Ukázalo totiž opětovně, že oba politici, ale zejména Andrej Babiš, jsou kam vítr, tam plášť...

Pellegrini s Babišem se během setkání zaklínali Visegrádskou čtyřkou. Tou, kterou Babiš, a předtím nějakou dobu i Fico, rozbíjejí. Nyní jí potřebují, protože vidí, že se mohou opírat o její moc a sílu, o postavení Orbána v Maďarsku a Práva a spravedlnosti v Polsku vůči EU.

Babiš a Pellegrini vyhlašují, že je nutné lépe prosazovat naše zájmy v součinnosti s Visegrádskou čtyřkou. Jak již bylo řečeno, v principu by takové prohlášení bylo skvělé a správné, ale moc se mu nedá věřit, když Babiš mění neustále rétoriku a činy, když přijede do Bruselu, kde s nadšením ohne hřbet pro eurodotace, když jedná podle toho, zda jsou nebo nejsou volby, podle toho, zda potřebuje nebo nepotřebuje mít presidenta Zemana na své straně.

Současné Babišovo prohlášení je tedy jen potvrzením jeho bezpáteřnosti ve stylu, kam vítr, tam plášť. Pokud by Orbán v maďarských volbách příliš neuspěl, pravděpodobně by Babiš hned jel do Bruselu, či Berlína skládat slib věrnosti eurosvazovému vedení.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.4.2018