16. lis, 2017

Mezimoří / Międzymorze/ Intermarum

Trojmoří je základním kamenem Mezimoří, je to iniciativa dvanácti evropských států na linii jih-sever, nikoliv západ-východ. Je to iniciativa táhnoucí se od hranic Řecka, až k Baltskému moři. Její podstatou je ekonomická spolupráce a vybudování propojené infrastruktury mezi národy této inciativy. První summit Trojmoří proběhl v roce 2016 a samozřejmě o něm nebylo v mainstream českých médiích slyšet. Letos už o něm slyšet muselo být, protože druhého summitu se ve Varšavě během své červencové státní návštěvy zúčastnil americký prezident Donald Trump. Už prvního summitu se účastnil tajemník čínského ministerstva zahraničních věcí, který hovořil o Trojmoří jako o možnosti propojení Evropy s Novou hedvábnou stezkou, rozsáhlou ekonomickou iniciativou Číny a dalších asijských států. Zástupci Spojených států amerických hovořili o Trojmoří, jako o naději k rozvoji evropské bezpečnosti a evropského hospodářství.

V současné době program Trojmoří zajišťuje vznik dvou rozsáhlých projektů v oblasti infrastruktury. Jedním je vytvoření plynovodů na zkapalněný plyn z Chorvatska do Polska, jehož chorvatská část bude zprovozněna v roce 2019. Druhý projekt je ještě ambicióznější. Via Carpathia, neboli Karpatská cesta, která by měla začínat v litevské Klajpédě, propojit východní Polsko se Slovenskem, Maďarskem, Rumunskem a Bulharskem a končit v řecké Thessalonice, byť Řecko samotné není přidružené k Trojmoří.

Česká republika není prozatím moc angažována. Čeští novináři a ideopolicie bijí na poplach, že se tu rodí, něco zlého, špatného, a že máme být součástí „demokratičtější a vyspělejšího Západu“, kde je všechno růžové a duhové. Jestli jsou podle nich teroristické útoky, ghettoizace společnosti, šaria policie, dennodenní strach a zhroucení vlastních národů, něčím lepším? Summitu se bohužel nezúčastnil nikdo z našich vrcholných politiků. Byl tam poslán jen euroislamofilní Hamáček, což ukazuje na postoj české vlády. Zaorálkovo ministerstvo zahraničí deklarovalo, že je to projekt jdoucí proti české vizi (rozumějte vizi české protektorátní vlády) o střední Evropě, tedy vizi spolku protektorátu řízených z Berlína a Bruselu. Tito pseudočeští politici hájící zájmy Německa v Česku opětovně prokazují, že pojmy jako suverenita a nezávislost jim jsou bytostně cizí. Další důvod, proč nevolit ČSSD v nadcházejících volbách. Jaká ironie, že v tomto ohledu „čeští novináři “, přisluhovači Berlínu a Bruselu další stojí v jedné řadě s tím pro ně, nenáviděným ruským impériem a ruskými propagandistickými weby, které útočí na Trojmoří/Mezimoří, kudy chodí.

Fakt, že byl na summitu přítomen i Donald Trump, může znamenat vyslání signálu, že USA do budoucna počítá s jinou Evropou. Evropou suverénní, svobodnou a obranyschopnou, tedy Evropou Mezimoří, zatímco západní státy budou upadat do chaosu a destrukce multikulturních občanských válek a islámské invaze. Tak blízko se zatím středoevropské & východoevropské národy k myšlence Mezimoří, ještě nedostali od doby Polsko-litevské unie. Nyní nás, ale historie a naše vlastní povinnost vůči našim národům a zemím tlačí k tomu vybudovat Konfederované státy mezimořské. Nová Buržoazie.cz

Videoreportáž dnes ve 20:30 hod na www.novaburzoazie.cz

Autor: Petr Hampl, Martin Konvička, Herakleios Stalker, TGM, Praha, ČR, 30.7.2017

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzymorze
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz

Copyright 2017