21. lis, 2017

ZEMAN NEWS: ZEMAN & PUTIN V SOČI

Prezident ČR Miloš Zeman, podnikl svoji poslední zahraniční cestu letošního roku, do Ruské federace. Dnes se v letovisku v Soči, setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Se Zemanem přiletěla do Ruska také tři letadla plná podnikatelů, a to i přes to, že EU stále trvá na sankcích vůči Rusku...

Zeman si s Putinem v klidu povídal rusky. Začali tím, že v Sýrii vyhrál právoplatný režim demokraticky zvoleného prezidenta Bašára Asada, kterého podporovalo Rusko, a že má pod kontrolou už 98% území Sýrie. A vytlačení a zničení bojovníků ISIS je základem obnovy Sýrie. Díky ruskému letectvu, které kooperuje s vládní armádou prezidenta Bašára Asada, je válka v podstatě u konce. Dále je však nutné bojovat proti islámskému terorismu.
 
Dále probírali možnosti ekonomické spolupráce přes to, že stále trvají sankce uvalené EU v roce 2014, po ruské anexi Krymu. Zeman řekl, že je rád, že roste počet ruských turistů v Česku. Jednat mají o obchodech zhruba za 20 miliard korun. Zeman řekl, že když letěl do Francie letělo s ním 14 podnikatelů, teď s ním do Ruska letělo na 140 podnikatelů, takže by se dalo říct, že Rusko je 10 krát významnější než Francie. Podepsáno bude na 13 dohod o hospodářské a obchodní spolupráci. Zeman vyzval západ i Rusko, aby ukončili vzájemné sankce. Dále řekl, že díky sankcím Ruska, tak rusové přichází o skvělé české jogurty a sýry, a že na pivo se sankce asi nevztahují. Na to Putin řekl, že "pivo bude". Obchod obou zemí vzrostl od letošního ledna do září o skoro 43%.
 
Zeman dále řekl, že jej mrzí, že nikoliv z "ideologických", ale z "technických" důvodů, nemohl do Ruska přivézt lebku svaté Ludmily, která má význam i pro ruské pravoslavné věřící a měla být vystavena v jednom z pravoslavných chrámů v Moskvě. Nicméně jinak, že kulturní výměna mezi zeměmi funguje, a zvyšuje se zájem jak o výuku ruštiny v Česku, tak výměna divadelních souborů a dalších kulturních akcí.
 
Zeman řekl, o snahách přepisovat historii, tak jak tvrdí někteří ukrajinští politici, že jsou ubožáci (citoval pak bývalého předsedu vlády Ukrajiny Jaceňuka), že Sovětský svaz, zaútočil na západ během II. světové války, že jsou směšné, a že "ti, kdo si nepamatují svoji minulost, jsou odsouzeni k tomu ji znovu žít."
 
Putin řekl, že aktivní je spolupráce mezi ruskem a českem v rámci jaderných technologií, a dále pak v distribuci plynu a ropy. Škoda automobil buduje svoje nové závody v Rusku. A další české firmy rozvíjejí na území Ruska svoje obchody. 
 
Putin daroval Zemanovi originální dokument obnoveného zřízení zemského z roku 1627.
 
Pravdolásková média v čele s ČT 24, už ječí, nicméně fakt je ten, že prezident ČR Miloš Zeman, má jako jediný z celé Evropy, skvělé vztahy s prezidenty všech světových velmocí, USA, Ruskem, a Čínou.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 21.11.2017
 
zdroj: