1. pro, 2017

ZEMAN NEWS: DEMISI SOBOTKOVY VLÁDY PŘIJMU IHNED, JAKMILE DORAZÍ NA HRAD

V pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem, řekl prezident Miloš Zeman, že demisi vlády Sobotky přijme hned, jak dorazí na hrad. Nevadí mu, že ji Sobotka posílá poštou a že ji nepřinese osobně...

„Vycházím z toho, že už jednou demisi oznámil, a já ho tehdy za známých okolností přijal a tyto věci není třeba opakovat,“ řekl prezident Zeman.

Dále řekl:

Na adresu tzv. "Demokratického blok" (TOP 0,9 - ODS - STAN - KDU/ČSL)

„Označit sám sebe za demokrata je drzost, protože tím dávám najevo, že ostatní jím nejsou.“ "Měli se oznařit za pravicový." „Takto je to drzost a lež,“ řekl prezident Zeman.

ODS & TOP 0,9 

„Jsou to pravicové strany a já se pokládám za levicového politika, takže k nim mám přirozený odpor, ale nebudu je mistrovat, co mají či nemají dělat,” řekl prezident Zeman.

Nový šéf TOP 0,9 Jiřina Pospíšil & o jeho rychlém odchodu z ODS

„Respektuji když lidé odcházejí, ale abych to udělal v takovém kvapíku jako on, to mě trochu zarazilo,“ řekl prezident Zeman.

Tomio Okamura a pochvala od Václava Klause st., který jej označil za schopného politika

„To má pravdu, schopnost politika se měří volebními výsledky, a z tohoto hlediska je Tomio Okamura úspěšný politik,“ řekl prezident Zeman.

K nové menšinové vládě ANO

„Ty dosavadní znám a nemám k nim žádné výhrady,“ řekl Zeman o ministrech, kteří v nové vládě pokračují, řekl prezident Zeman.

„Po letech v politice, kdy jsem se seznamoval s problematikou resortů, tak bych to poznal,“ řekl prezident Zeman.  

„Ať mám jakékoli pochybnosti o A.Babišovi, nepochybuji o jeho schopnosti zadávat těmto lidem úkoly,“  řekl prezident Zeman.

„Neměřme efektivitu vlády počtem starých a mladých, tlustých a hubených, žen a mužů. Důležité je, zda to umějí nebo ne,“ řekl prezident Zeman, na téma ženy ve vládě.

Autor: TGM, Praha, ČR, 1.12.2017

zdroj:

https://www.barrandov.tv/video/113247-tyden-s-prezidentem-30-11-2017