3. pro, 2017

ZEMAN NEWS: SOBOTKOVA VLÁDA BYLA JEN UDRŽOVACÍ

Říká prezident ČR Miloš Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy.cz... 

O vládě Bohuslava Sobotky:
 
Andrej Babiš je samozřejmě nervózní z toho, když říkám, že ta vláda byla udržovací a poukazuje na to, že se podařilo dosáhnout přebytkového rozpočtu, lepšího výběru daní a dalších věcí jeho resortu. Ale to jsou při vší úctě věci jeho resortu, kterých si samozřejmě vážím, ale ty se nedají přisuzovat vládě jako celku. Vláda neudělala celou řadu reforem, které doufám Babiš udělá. Tak jako já, když jsem byl v čele vlády, jsem profesionalizoval armádu, privatizoval banky, zavedl krajskou samosprávu. To byly tři klíčové reformy. U Sobotkovy vlády jsem zaregistroval jedinou reformu, elektronickou evidenci tržeb. Nic proti ní, ale to byla partikulární reforma v jednom jediném resortu ministerstva financí.
 
Co čeká od vlády Andreje Babiše? Změnu stylu vládnutí i změnu ČR? 
 
Pevně doufám, že ano. Ale nechme několik měsíců na to, aby se ukázalo, zda tato optimistická představa je pravdivá nebo ne.
 
O cestách do krajů i druhém mandátu, pokud vyhraje prezidentské volby?
 
Řekl jsem, že v případě svého znovuzvolení budu pokračovat v návštěvách krajů, ale podle jiného principu. A sice, že v sestupném pořadí navštívím kraj podle volebních výsledků, abych občanům poděkoval a v každém kraji navštívím tři města a jednu obec, rovněž podle volebních výsledků.
 
Půjde podpořit novou menšinovou vádu ANO do sněmovny před hlasováním o důvěře?
 
Vůbec to nevylučuji.
 
O ČT, která opět nevysílala prezidentovu tiskovku & setká se s generálním ředitelem ČT Dvořákem, který ho o to požádal?
 
Byl jsem informován, že ČTK vydala videozáznam této tiskové konference a v duchu tržního konformismu správně prodala tento videozáznam všem dalším serverům. Takže ona sama si správně vydělala, všechny servery tento videozáznam odvysílaly. Myslím, že Česká televize se chová uboze a mám takový pocit, a pevně věřím, že v budoucnosti bude tato ubohost napravena.Generální ředitel Dvořák mi potom poslal dopis, že na tomto setkání vzhledem k mé časové vytíženost již netrvá a já jsem to s potěšením vzal na vědomí.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 3.12.2017
 
zdroj: