20. čvn, 2019

ZEMAN NEWS: Oficiální návštěva prezidentky Slovenské republiky v ČR

Projev prezidenta republiky při setkání českého prezidenta a slovenské prezidentky se zástupci médií...

Vážená paní prezidentko, dámy a pánové,

dovolte mi, abych paní prezidentce nejdříve poblahopřál k zítřejším narozeninám. Možná, že je to tak důležitá informace, že si zasloužila býti první, že. 

Pokud jde o průběh našeho jednání jak mezi čtyřma očima, tak v širokých delegacích, musím především ocenit velmi, velmi přátelskou atmosféru. 

Chci paní prezidentce poděkovat za její podporu mé utkvělé myšlenky vybudování Českého domu v Bratislavě a věřím, že nám společně se do konce tohoto roku podaří tento cíl dosáhnout. A pak jsme se dohodli, že ho společně otevřeme. Pozveme i pana prezidenta Kisku, takže budeme svatá trojice.

Jinak jsme probírali široký okruh témat, protože v mé delegaci byla řada ministrů, a nenarazili jsme na jedinou konfliktní otázku, která by nás rozdělovala. Ale přesto to nebylo nudné, protože přátelská atmosféra je vždycky inspirativní a vždycky může přivést k zajímavým závěrům.

Ještě jednou, paní prezidentko, blahopřeji k zítřku, a ne jenom k zítřku.

Autor: Miloš Zeman, prezident republiky, Pražský hrad, 20.6.2019

Zdroj:

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-setkani-ceskeho-prezidenta-a-slovenske-prezidentky-se-zastupci-medii-14888

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/pripitek-prezidenta-republiky-pri-obede-s-prezidentkou-slovenske-republiky-14889