25. čvc, 2019

ZEMAN NEWS: Gratulace Borisu Johnsonovi

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 25. července 2019 blahopřejný dopis premiérovi Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Borisi Johnsonovi...

Mám velkou radost, že novým britským premiérem byl jmenován Boris Johnson. 

Napsal jsem mu blahopřejný dopis, který si teď můžete přečíst:

Vážený pane premiére,

dovolte mi, abych Vám pogratuloval ke jmenování do funkce premiéra Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Rád vzpomínám na náš osobní rozhovor v červnu 2017 během mé cesty do Velké Británie. Vedle audience u Jejího Veličenstva bylo pro mě naše setkání jedním z vrcholů celé návštěvy. Našel jsem ve Vás vzdělaného, charismatického a přátelského státníka, který se nevyhýbá ani těžkým a kontroverzním tématům. Jsem přesvědčen, že Velká Británie, která dnes stojí před náročným úkolem, potřebuje ve svém čele silnou osobnost, která se nebojí vést. Proto mě nesmírně těší, že jste byl premiérem jmenován právě Vy.

Vážený pane premiére, dovolte mi, abych Vám ještě jednou srdečně pogratuloval a popřál Vám pevné zdraví a hodně úspěchu ve Vaší nelehké roli. Pevně věřím, že v budoucnu najdeme příležitost k dalšímu osobnímu setkání.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

Autor: Miloš Zeman, Praha, ČR, 25.7.2019

Zdroj:

https://www.facebook.com/prezidentcr/photos/a.428442313904866/2376116789137399/?type=3&theater

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-blahoprejny-dopis-britskemu-premierovi-14939