KOMENTÁŘE

6. pro, 2017

Prezident ČR Miloš Zeman, dnes na Pražském hradě jmenoval nového velvyslance USA. Tím se stal Stephen B.King. King je dlouholetým Republikánem. King zastává antiimigrační postoje a je proti LGBTQ lobby, sňatkům homosexuálů a adopcí dětí LGBTQ párům. Pochází ze středozápadu USA, kde je velká vazba američanů původem z Československa. 

Doufejme tedy, že tím končí podpora US ambasády pražské kavárně, politickým neziskovkám, LGBTQ lobby a dalším neomarxistickým šílenostem!
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 6.12.2017
 
zdroj:

https://twitter.com/USAmbPrague

 
vzkaz nového amerického velvyslance občanům ČR: 
 
 
25. lis, 2017

Dlouho očekávaná a dlouho probíraná návštěva presidenta Miloše Zemana v Rusku skončila. Šlo o další z cest do Ruské federace, jejímž cílem je mimo jiné, udržet ještě kontakt mezi západními zeměmi a Ruskem, který byl pošramocen invazí Ruska na Ukrajinu, stejně jako vzteklými reakcemi západních států. Zemanova návštěva si dala taky za úkol splnit ekonomické cíle, především v oblasti revitalizace obchodu mezi Českou republikou a Ruskou federací.

Tato cesta patří k posledním před lednovými presidentskými volbami a trvala plných pět dní, během kterých Miloš Zeman navštívil Soči, Moskvu a Jekatěrinburg. Doprovod mu dělala rekordně velká skupina 140 podnikatelů. Jejich přítomnost jen dokazuje, jak vážně pohlíží čeští podnikatelé na obchody s Ruskem a obnovení vztahů mezi Evropou a Ruskou federací. Na jiné státní návštěvy létá řádově méně podnikatelů.

V Soči se Miloš Zeman setkal s presidentem Vladimírem Putin a definitivně ztvrdili podpisem řadu smluv, které mají přinést České republice, až 20 miliard Kč. Zde je nutné říci, že
pravdoláskařské televize a noviny, již stihla připodobňovat tyto odhady k unáhleným odhadům o návratnosti čínských investic. V tomto případě jde, ale už o plnohodnotné smlouvy, které se mají naplnit, a na kterých se pracovalo řadu měsíců.

Kromě Vladimíra Putina se Miloš Zeman setkal i s Dimitrijem Medveděvem, současným premiérem Ruska a právě během tohoto setkání došlo i na vylhaný konspirační článek, který byl uveřejněn na ruských vojenských informačních serverech a TV Zvezda. Šlo o v ČR výbušný článek, který falšoval historii událostí roku 1968 jako záchranu Československa před pučem. President Zeman se proti obsahu důrazně ohradil, odsoudil ho a veřejně o tom hovořil s Dimitrijem Medveděvem, který článek také odsoudil a opětovně potvrdil, že tento výklad dějin není stanoviskem ruské vlády. Domácím pravdoláskařům to ale nestačilo. Ty nikdy neuspokojíte.

V Moskvě navštívil president Zeman Státní historické muzeum a účastnil se otevření výstavy o pokladech Pražského hradu. Ve vzdáleném uralském Jekatěrinburgu, kde bolševici povraždili carskou rodinu, se president Zeman účastnil pietního ceremoniálu u památníku našich legionářů a uctil památku hrdinů bojujících proti německému a bolševickému útisku před sto lety.

Právě v Jekatěrinburgu začalo za přítomnosti Miloše Zemana podnikatelské fórum, kterého se účastnili podnikatelé z Uralu a šesti různých oblastí a autonomních okruhů Ruské federace. Na Uralu taky navštívil průmyslové závody na kompletaci českých letadel. Na závěr návštěvy obdržel čestný doktorát Uralské federální univerzity.

Během své návštěvy se Miloš Zeman sešel i s posledním vůdcem Sovětského svazu, Michailem Gorbačovem. Během setkání obdržel od Michaila Gorbačova jeho paměti „Zůstávám optimistou“.

Tato návštěva byla důležitá pro naše udržení v multipolárním globálním systému. Stala se další z překážek na cestě k obnově bipolárního studenoválečného světa, i když překážka, jen malá. 

Zároveň, ale říkáme, že prioritou všech českých presidentů, jakkoliv je důležité normalizovat vztahy s velmocemi, musí být Visegrád.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 25.11.2017