6. pro, 2017

BALKÁN NEWS: ALBÁNIE & KOSOVO: ISIS VERBUJE MÍSTNÍ OBYVATELE

Islámský stát na Balkáně. Po nějaké době se opět ozval Islámský stát i z oblasti Balkánu. Nejspíše se tak stalo v reakci na své nedávné porážky v Sýrii. Již kdysi jsme o Islámském státu na Balkáně slyšeli prostřednictvím jejich verbování v muslimských částech Bosny a skrze podporu od bosenské emigrace. Nyní se ozývají v souvislosti s Albánci...

Zdroje ze separatistické provincie Kosovo, konkrétně z města Prištiny uvádějí, že komunikační kanály Islámského státu začínají verbovat dobrovolníky mezi kosovskými Albánci. Stalo se tak v předvečer prvního výročí islámského teroristického útoku v Berlíně, kdy šílený náklaďák řízený bezbranným mírumilovným muslimem najel do desítek lidí a 11 z nich zabil. Islámský stát nyní vyzývá k teroristickým útokům prostřednictvím albánského jazyka, což na konfliktním Balkáně představuje velký problém.

Nemluvě o tom, že po porážce Islámského státu v Sýrii se jeho odvetné akce přesunou do Evropy. Je možné, že si ISIS chce tímhle způsobem začít budovat infrastrukturu pro své budoucí bojové akce proti evropské civilizaci.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.12.2017

zdroj:

https://glasbalkana.com/en/islamic-state-calls-on-albanian-supporters-to-launch-attacks/