18. dub, 2018

ZÁPADNÍ CHALÍFÁT EU: FRANCIE: Směřuje Marion Maréchal-Le Pen k Republikánům?

Možná se schyluje k politické bombě na velké evropské scéně. Kdysi sladká Francie se dnes potácí pod vedením prezidenta Macrona ve vlně stávek zaměstnanců, demonstrací studentů a útoků islámistů...
 
Front National s Marine Le Pen směřuje do jasně levicových vod a blíží se i přejmenování strany z Národní Fronty (Front national, FN) na Národní sdružení (Rassemblement national, RN). Její neteř Marion Maréchal-Le Pen a vnučka Jeana Marie Le Pen, se sice loni z politiky stáhla. Nicméně teď oznámila, že založí v Lyonu politickou akademii, která bude národně-konzervativní a spolupracovat na ní zjevně bude i s novým předsedou Francouzských Republikánů...
 
Marion Maréchal-Le Pen
Neteř Marion, je od loňského léta mimo politiku, na tzv. rodinném odpočinku s malou dcerou. Nicméně její nedávné vystoupení na setkání amerických konzervativců v USA dává tušit, že jde spíše o přestávku. Některá média to označují přímo za exil na ostrově Elba. Marion prostě nesouhlasí s kroky, které se stranou FN dělá její teta Marine. Má jinou vizi. Její vize je nahrazení francouzské mainstream pravice, která je po skandálech s Chirackem, Sarkozym a naposledy Fillonem téměř na dně. Levice a střed je ve Franci totiž plně obsazená. Je zcela evidentní, že její čas teprve přijde. Teď se rozhodla založit politickou národně-konzervativní akademii a k ruce jí u toho má být i od prosince nový předseda francouzských Republikánů Laurent Wauquiez.
 
Francouzští Republikáni
Původně strana prezidenta De Gaulla, je dnes absolutně na dně. Její tři poslední šéfové (z toho dva prezidenti a jeden ministr) mají problémy se zákonem, kvůli korupci. Chirack dělal machinace jako starosta Paříže, Sarkozy si nechal kampaň platit Kaddáfím, a Fillon zase štědře dotoval ze státních i stranických fondů svoji rodinu. Od prosince 2017 vede stranu Laurent Wauquiez. Ten se snaží ji z totálního rozkladu zase postavit na nohy, nicméně sám to zjevně nezvládá. Šance pro nového lídra francouzské pravice je nasnadě. Wauquiez je ze stejného regionu Auvergne-Rhône-Alpes jako právě Marion Maréchal-Le Pen. Ta byla za tento region ještě do loňského července poslankyní Národního shromáždění. 
Politickou akademii, kterou chystá v Lyonu umístila nedaleko kanceláře předsedy Republikánů a její otevření i místní Republikáni podporují.
 
Le Pen na pravo & Le Pen na levo
Francouzskou politickou scénu tedy možná čeká zajímavá věc. Z prava i z leva bude lovit voliče rodina Le Pen. Národní levice i národní pravice, tedy bude mít svoje lídry, ženy, které nejsou spokojeny s tím, kam se Francie za posledních 30 let dostala. Není divu, kdysi velmoc, je dnes spíše k smíchu a také k pláči. Islamisté se v ní roztahují, vláda a prezident Macron je v tom podporuje, ekonomika klesá, neustálé demonstrace a stávky proti politice Macrona celou zemi umrtvují...Snad se tedy oběma bojovnicím z rodu Le Pen, jejich boj podaří, potřebuje to nejen Francie, ale i celá Evropa! Steve Bannon, důchovní otec světové AltRight scény nedávno označil právě Marion za tu, která zvedne prapor AltRight v Evropě!
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 18.4.2018