27. lis, 2018

FRANCIE: Bouře proti Macronově ekoterorismu!

Francie je od nástupu Emanuela Macrona zmítána řadou nepokojů, ať už ze strany ultralevicových sluníček, pro které je Macron příliš malým vítačem, nebo ze strany odborů, kvůli jeho neoliberální politice zaměřené proti Francouzům, ale nikoliv proti migrantům, anebo nyní, ze strany obyčejných Francouzů, kteří se bouří proti zvedání cen benzínu a jiných paliv ve Francii...

Za normálních okolností bych se za bouřící se Francouze nejspíše nepostavil, tím spíše, že při poměru cen a platů jsou na tom v otázce pohonných hmot mnohem lépe, než my. Jejich benzín je sice dražší, než náš, ale při mnohem vyšších platech ve srovnání s našimi. Nicméně, důvod, proč Macron rozhodl o zvýšení cen benzínu je důvodem, proč se za ně postavit. Kdyby šlo o ekonomické opatření, kvůli neúnosnému sociálnímu státu, tak budiž, ale v tomto případě jde o projev ekoterorismu.

Ceny benzínu ve Francii meziročně stoupli o 22% a svůj podíl na tom má právě francouzská vláda, která se rozhodla zvýšit daň z benzínu, aby šikanovala normální Francouze, aby je přinutila koupit si ekologicky šetrná, ale nesrovnatelně dražší a nákladnější auta, proto aby mohla francouzská vláda drtit svůj národ pod praporem falešné cesty k ekologické záchraně planety.

Výsledkem zvyšování daní jsou mnohatisícové protesty s dvěma mrtvými a asi 630 zraněnými, většinou demonstranty. Protesty zasáhly i zámořské departmenty Francie, zejména ostrov Réunion, kde Macron nařídil nasazení armády k ukončení nepokojů. Kdyby snížil daně a vzdal se své neoliberálně-zelené agendy, ukončil by je mnohem lépe, ale on ne. On s radostí zpustoší svou zem.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 27.11.2018