5. pro, 2019

FRANCIE: MARION MARECHAL (LE PEN) & prezidentské volby v roce 2022

Spekulace o kandidatuře vnučky Jean-Marie Le Pena a neteře Marine Le Pen, Marion Marechal, na post prezidenta Francie v roce 2022 rostou...
 
Škola & politika
 
Neteř šéfky Národního sdružení (dříve Front National)  Marine Le Pen nedávno uvedla, že je přesvědčena, že její myšlenky ji v budoucnu přivedou k moci, i když zatím se oficiálně nevyhlásila za kandidáta na další prezidentské volby ve Francii v roce 2022.
 
Marion Marechal, minulý rok vyřadila ze svého příjmení „Le Pen“ a podnítila spekulace o svých politických ambicích, když téhož roku otevřela politickou akademii v Lyonu.
 
"Zítra, a jsem o tom hluboce přesvědčena, budeme u moci," řekla nedávno Marion Marechal, na konferenci v Paříži.
 
29 letá, bývalá poslankyně, vnučka zakladatele Národní fronty Jean-Marie Le Pen, je považována za možného budoucího vůdce pravice, možná hned po prezidentských volbách v roce 2022. Marine Le Pen porážka s Emmanuelem Macronem v prezidentských volbách v roce 2017 oslabila a odhalila hluboké rozpory v rámci někdejší Národní fronty. Marine Le Pen ji přejmenovala na Národní sdružení. Marione Marechal, letos stranu opustila.
 
Les Republicains
 
Už rok se spekuluje o jejím vstupu k Republikánům. V její politologické škole v Lyonu pořádá přednášky a besedy, kterých se účastní členové strany Republikánů. Les Republicains, je dědičkou gaullistické středopravé strany Unie pro lidové hnutí, někdejších prezidentů Jacquese Chiraca a Nicolase Sarkozyho. Pravice je momentálně ve Francii zcela rozdrobená a bez lídra. Sjednocení pod Marione Marechal je tak nasnadě. V červnu minulého roku hostila v Paříži tajnou večeři se členy Les Republicains, to naznačuje, že někteří z nich jsou ochotni s ní vytvořit alianci. Vznikla by tak velká pravicová síla.
 
Prezidentské volby v roce 2022
 
Marione Marechal, bude příští týden (narozena 10.12.1989) slavit teprve 30 let. Ve Francii není stanoven věkový limit, pro kandidaturu na úřad prezidenta. Emmanuel Macron se stal prezidentem v necelých 40 letech. Jeho popularita značně klesla a pokulhává. Jaké budou jeho šance na obhájení mandátu, se teprve uvidí. Její teta, Marine Le Pen, kandidovala dvakrát, jednou skončila na třetím místě (2012), následně proti Macronovi na druhém (2017). Dědeček Marione Marechal, a otec Marine Le Pen, Jean-Marie Le Pen, kandidoval na prezidenta Francie několikrát. V roce 2002 skončil na druhém místě.
 
Francie na konci svého času, tak jak ji známe
 
Je zbytečné popisovat, co všechno se ve Francii děje, díky islamizaci a ilegální migraci. Stovky vypálených kostelů. Spálený chrám Notre-Dame (jen blázen věří náhodě), znásilňování, vraždy, teroristické útoky. Jen za tento rok, bylo zabito na 138 žen, svými exmanželi a manželi. Víme dobře, které náboženství teror na ženách podporuje. Protesty Žlutých vest, atd...Příští prezident Francii buď dorazí, nebo se ji pokusí z toho marasmu pozvednout. Nejen podle politologů, novinářů a politiků, ale i podle voličů, má Marione Marechal velké šance...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 5.12.2019
 
Zdroj:

http://www.novaburzoazie.com/437885056/6791714/posting/francie-marion-mar%C3%A9chal-%C3%BAtok-z-prava