28. lis, 2020

FRANCIE: ROBERT MÉNARD: Musíme jít cestou Polska & Maďarska!

V boji proti nejistotě vyzval starosta Béziers Robert Ménard k „autoritářskému režimu“ s „někým, kdo dělá opravdu to, za co je zvolen“ a kde „dáváme přednost naší zemi před Evropskou unií“...

Starosta Béziers Robert Ménard, blízký Národnímu sdružení Marine Le Pen (RN), vyzval k „autoritářskému režimu“ v boji proti nejistotě, cituje také Maďarsko a Polsko, které jsou osvobozeny od diktátu EU, zejména od Evropského soudu pro lidská práva.

„Nemůžeme se dočkat trochu autoritativnějšího režimu, který ví, jak si bouchnout pěstí do stolu,“ řekl starosta Béziers na CNews.

„Tolerujeme dnes už řadu věcí, které jsou nesnesitelné“

„Potřebujeme autoritářský režim (myšleno režim autorit, které budou brány vážně), abychom měli sílu si na rovinu říci, že pokud částečně neopustíme Evropský soud pro lidská práva a Evropský soudní dvůr (Unie), tak se z těchto situací nedostaneme, “dodal starosta Béziers.

Na otázku, co má na mysli tímto výrazem, městský radní odpověděl: „Je to Maďarsko, Polsko, režimy, kde neklečí před Evropskou unií, režimy, které dávají přednost svojí zemi před EU „a musí se přestat nafukovat participativní demokracie“.

„Lidé se v mém městě, stejně jako jinde, ptají, je zde vůbec někdo, kdo dělá to, za co je zvolen, a kdo si to nerozmyslí,“ dodal. Lidé „mají dost eunuchů slovní zásoby a myšlenek“, kteří „nikdy nenazývají věci pravým jménem“.

„Až budu prezidentem republiky, budeme o tom znovu hovořit,“ ironicky uzavřel Robert Ménard a hájil „potřebu autoritářského a korektně nevychovaného typu“ v čele státu. „Přestaňte s důstojností debaty, lidé už skoro praskají z keců o důstojnosti debaty. Chci jen změnit Francii.“

Stejně jako 82 % Francouzů, myslím, že potřebujeme skutečného vůdce ve Francii, abychom ji vrátili do pořádku! (průzkum IPSOS 2020 září).

Robert Ménard je starostou města Béziers. Je nezávislým starostou, zvoleným napříč politickým spektrem, větší částí konzervativní pravice a menších stran a hnutí. Má i podporu hnutí Marine Le Pen. Je antiislamistou a euroskeptikem. Požaduje zastavení islamizace Francie a vyhoštění migrantů...Uvažuje o kandidatuře na prezidenta v roce 2022...

Autor: TGM, Praha, ČR, 28.11.2020

Zdroj:

https://www.bfmtv.com/politique/insecurite-robert-menard-reclame-un-regime-autoritaire_AD-202011240232.html

https://www.facebook.com/robertmenard.fr/


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!