20. kvě, 2021

FRANCIE: Xavier Bertrand: Ukončím beztrestnost nezletilých delikventů

Xavier Bertrand vystupuje jako kandidát "za bezpečnost", proti Emmanuelovi Macronovi a Marine Le Penové...
 
V rozhovoru pro „Journal du dimanche“ nezávislý pravicový prezidentský kandidát z roku 2022 oznámil, že chce ukončit „beztrestnost“ delikventů, zejména nezletilých.
 
Xavier Bertrand, kandidát (bývalý Republikán - Les Républicains) když usedne do křesla prezidenta v Elysejském paláci v roce 2022, chce ukončit „beztrestnost“ delikventů, zejména nezletilých, rozšířit uzavřená vzdělávací centra, umisťováním delikventů pod elektronický náramek, úplná revize trestního zákoníku pro nezletilé nebo zavedení trestní zákonů od 15 let. „Zákon musí mít poslední slovo a delikventi musí vědět, že už žádná beztrestnost nebude,“ říká v rozhovoru pro Journal du dimanche , je velmi kritický vůči Emmanuelovi Macronovi, pro kterého „bezpečnost, nikdy nebyla prioritou“.
 
Kromě vytvoření 20 000 nových věznic chce předseda regionu Hauts-de-France, Xavier Bertrand „znásobit počet uzavřených vzdělávacích center pro mladistvé delikventy“. Podle něj musí být na nejnebezpečnější nezletilé osoby dohlíženo „vojenským“ způsobem. Rovněž chce „znásobení dodatečných trestů vyhoštění“ a „zjednodušení umístění pod elektronickým náramkem, včetně nezletilých“.
 
Trestní zodpovědnost v 15 letech
 
Aby „prolomil fenomén gangů“ , plánuje „úplnou revizi trestního zákoníku nezletilých stanovením trestní většiny na 15 let“ a rozdělením „funkcí mezi soudce odpovědné za ochranu nezletilých a osoby odpovědné za justiční trestní právo pro mladistvé pachatele“.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 20.5.2021
 
Zdroj: