6. bře, 2018

JIŽNÍ EU CHÁLÍFÁT: ITÁLIE: Italské volby – triumf národa a vlasti!

Nedá se jinými slovy popsat výsledek italských voleb, než jako vítězství národa a národního státu nad unijním kosmopolitismem, neziskovkami a dekadencí! Je to rána pro Evropskou unii a její nadnárodní elity, které už nedávno přišli o Rakousko a nyní přicházejí o další tradiční stát, Itálii. Tam totiž zvítězil nacionalismus a patriotismus, který porazil levicové kosmopolity! Dokonce ani já sám jsem neočekával tak skvělé výsledky, které se dostaly našim italským bratřím z Ligy severu!

Podle předběžných výsledků dopadly volby následovně. Pravicová koalice ve složení Liga severu, Italští bratři, Itálie vpřed! a „S Itálií“ získala přes 12 miliónů hlasů a 37%. Na druhém místě se umístilo liberální, ale euroskeptické Hnutí pěti hvězd, které kandidovalo samostatně a naprosto rekordně získalo 32% a 10,7 miliónů hlasů. Levicová koalice zažila zdrcující porážku, když získala ušmudlaných 22% a 7,5 miliónu hlasů, z čehož navíc plných 18% získala Demokratická strana Itálie, tedy spíše šlo o jednostrannou, než skutečnou koalici. Levicový progresivisté ze strany „Svobodní a rovní“ získali 3,4% hlasů.

Souběžně s parlamentními volbami se konaly i regionální volby v Laziu a Lombardii, ale jejich výsledky zatím nejsou známé a parlamentní volby je dost zastínily. Laziu se očekává vítězství levice, kdežto Lombardie je baštou národní a regionalistické pravice, kde vítězí Liga severu. Kdo jsou vítězové a poražení těchto voleb? Vítězové jsou v zásadě tři. Hnutí pěti hvězd, Matteo Silvani a jeho Liga severu, která aspiruje na vedoucí pozici v budoucí vládě a Itálie. Poraženými jsou Evropská unie, italská levice v čele s již odstoupivším Matteem Renzim, ale i vůdce Pravicové koalice, Silvio Berlusconi, jehož strana Itálie vpřed!, ztratila značnou část voličů ve prospěch Ligy severu a Italských bratří.

Italští bratři, nacionalistické hnutí, navíc zdvojnásobilo své volební výsledky. Liga severu, ta zažila podobný triumfální vzestup jako SPD v České republice, když posílila z 4% na 17%. Podle předběžných odhadů by Liga severu mohla po rozdělení mandátů posílit z 19 poslanců na 73 poslanců z 630. Přestože se umístila jako třetí strana, tím, že byla první v Pravicové koalici, tak existuje šance, že by se mladý a talentovaný Silvani mohl stát budoucím premiérem Itálie. Ten navíc dostal podporu i od bývalého strategického poradce Bílého domu a představitele amerického altrightu, Steve Bannona a je to podpora, kterou si Silvani rozhodně zasluhuje.

Je tedy vidět, že už nejen ti primitivní a nevzdělaní Východoevropané jsou „rasisté“ a „xenofobové“, ale že se to šíří napříč všemi zeměmi. Naštěstí. Nutno říci, že italský volební a parlamentní systém je extrémně složitý. Dvě komory, které jsou naprosto stejně silné a vyrovnané s řadou decentralizovaných prvků. Komentátoři se proto shodují na dvou věcech, že italské volby byly triumfem nacionalistů a populistů, před kterým by se Brusel měl mít na pozoru, a že Itálii čekají nejspíše dlouhá vyjednávání o budoucí vládě.

Proč vlastně zvítězili italští nacionalisté a populisté nad těmi skvostnými a úžasnými
eurohujeristy? Důvodů je hned několik. Neschopnost Mattea Renziho, nezvládnutá imigrační krize, která ruinuje italská města a italský venkov, kriminalita, ale i ekonomická krize, ze které se Itálie už deset let nedokáže vyhrabat, zejména díky ničivému vlivu eura na italskou ekonomiku.

Hnutí pěti hvězd se nyní může vybarvit jako patriotické hnutí, které chápe, že už je nutné změnit kurz Itálie, nebo se může stát přívěškem eurohujeristů, to zatím nevíme, ale co víme je, že Italové zvolili změnu oproti předchozímu úpadku a strádání v područí Evropské unie. Ať žije italský národ a Liga severu!

PS: Volby ukázaly i strašlivý úpadek Ukrajiny, která řadu let po Majdanu má jen jediný exportní artikl a to praštěné aktivistky z Femenu, které narušovaly i italské volby.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.3.2018