12. lis, 2019

ŠPANĚLSKO: Volební vzestup vlastenecké strany VOX

Španělsko – triumf vlastenectví a civilizace, porážka liberalismu!
 
Zdá se, že Španělsko je další země, která se pohledem našich novinářských a intelektuálních pseudoelit, přibližuje podobně jako Itálie, k „zaprděnému čecháčkovství“ a „čecháčské malosti“. Určitě tak by to liberální levice a liberální pseudopravice titulovala, a nejspíše si to v duchu myslí, protože většina z nich nemá odvahu ozvat se v případě západní země. Populární je jen kopat do vlastních, ale abych moc neodbíhal.
 
Ve Španělsku právě proběhly volby. Čtvrté za čtyři roky. Po posledních volbách se socialistům nepodařilo sestavit vládu, a tak vypsali předčasné volby. Španělsko v těchto volbách zažilo určité zemětřesení, které ovšem, pravděpodobně, nepřinese sestavení stabilní vlády. 
 
Takže k výsledkům
 
První místo, podle předpokladů, obhájila Španělská socialistická dělnická strana Pedra Sáncheze, současného premiéra, byť ztratila tři poslance a má 160 poslanců. Výrazné posílení, pravděpodobně na úkor liberální strany „Občané“, zažila výrazné posílení o 22 poslanců. Dříve cuckservativní strana zažila pod novým předsedou Pablo Casadem, určitý posun, ale tomu se budeme věnovat níže. Třetí místo dobyla strana „Vox“ (Hlas), která získala 3,640,063 hlasů, 15.1% a 52 poslanců, čímž posílila o 28 poslanců. Extrémní levice Pabla Iglesiase „Unidas Podemos“ ztratila 1.5%, ale díky volební aritmetice přišla hned o 7 poslanců a skončila s 35 poslanci. Páté místo získali katalánští separatisté a republikáni, 13 poslanců a 3.6%. Oproti minulým volbám si pohoršili o 2 poslance, ale ostatní separatistické strany posílily o 3. Šesté místo obsadila, ještě nedávno oslavovaná liberálně demokratická strana „Ciudadanos“ Alberta Rivery. Ta se stala absolutním poraženým těchto voleb. Propadla se z 57 poslanců na 10 poslanců a oslabila z přibližně 15% na 6%.
 
V senátní části voleb byla situace výrazně jiná, opět, díky odlišnému volebnímu systému. Socialisté ztratili 31 poslanců, lidovci posílili o 30 poslanců, republikánští separatisté zůstali na svém, baskičtí nacionalisté taky, „Ciudadanos“ ztratila dva senátory a skončila na osmi. Konfederální levice získala 6 senátorů, další katalánští separatisté 5 senátorů a strana „Vox“ posílila o jediného senátora na 3 senátory.
 
Nyní se podívejme na Casadovi lidovce a na „Vox“. Díky Casadovi a díky straně „Vox“ lze říci, že ve Španělsku opět vítězí vyspělá civilizace. Pablo Casado po letech zoufalé stagnace pod vedením cuckservativního Mariana Rajoya, který útočil na Maďarsko, kvůli imigrační politice, a který podporoval otevřenou imigraci do Španělska, začal přetvářet Lidovou stranu Španělska k lepšímu. Rajoy, který po islámských teroristických útocích v Barceloně, se během „smutečních pochodů“ veřejně prezentoval s představiteli islámské komunity a byl zapleten do různých skandálů odstoupil a Pablo Casado nastoupil.
 
Casado je otevřený zastánce Viktora Orbána a nařídil europoslancům za španělské lidovce, aby se zdrželi při hlasování o útocích proti maďarskému lidu a jeho obraně hranic. V reakci na ochranu katalánských separatistů znovu připomněl variantu zrušení Schengenské zóny, postavil se proti genderistické ideologii, neziskové organizace obvinil z pašeráctví lidí a Sánchezovu vládu ze sluníčkářství. Postavil se proti potratům a eutanázii a je přirovnáván k Matteo Salvinimu. Hispánskou kulturu přirovnal svou velikostí na úroveň římské kultury a nebojí se hlásit ke španělskému vlastenectví. Je monarchista, který chce definitivně uzavřít levicové pitvání v historii Španělska.
 
Vlastenecká strana VOX
 
Další, kým se tento článek zabývá, je zmíněná strana „Vox“. Kdysi marginální strana, poslední z posledních na úplném chvostu, zažila během čtyř let vzestup z 58,114 hlasů na 3,640,063 hlasů. Ve třech regionech (Andalusie, Madrid a Murica) už nepřímo participují na místních vládách jako tichá podpora.
 
Strana vznikla v prosinci 2013 z členů Lidové strany, kteří už nechtěli dál snášet cuckservativismus Rajoye a deklarovali podporu nacionalismu, centralismu, národnímu a sociálnímu konzervativismu a neoliberalismu. Staví se proti islámu a proti divoké imigraci. Veřejně se deklarovali jako antifeministická strana usilující o zrušení feministicko-socialistických zákonů. Strana se postavila proti Georgi Sorosovi a inspiruje se u Ronalda Reagana, Jorga Haidera a Mariny Le Pen. Zároveň veřejně podpořila Stát Izrael a nechala ze svého středu vyloučit neonacisty, kteří si mysleli, že zneužijí tuto stranu pro svou vlastní agendu. Stranický předák Santiago Abascal deklaroval stranu jako „antifašistickou, antinacistickou a antikomunistickou“, stranu usilující o ochranu organické podstaty španělského státu v boji proti antišpanělským skupinám.
 
Strana posílila v těchto volbách díky dvěma faktorům. Katalánský separatismus byl jedním z nich. Strana se tvrdě staví proti katalánskému separatismu a za jednotné Španělsko. Díky tomu dokázala mobilizovat a získat nacionalisty z různých stran, dokonce i pár nacionalistů z Ciudadanos, a čeští levicoví intelektuálové a novináři se snaží katalánský separatismus prezentovat jako hlavní nosné téma Vox, a nezmiňují to, že druhým faktorem jejich vítězství je odpor španělského lidu k nelegální imigraci. Ostatně největších vítězství Vox dosáhla ve španělské africké enklávě Ceuta, kde získala v dubnových volbách (výsledky za listopad nejsou zatím přesně známé) 23% hlasů. V Ceutě získali taky svého nového senátora a zvítězili tam. Právě tato oblast je nejvíce postižena ilegální imigrací a zažívala nejhorší doby za cuckservativců i socialistů.
 
Co bude dál ?
 
Na závěr, ještě k volbám a jejich výsledkům. Pro španělské socialisty je možná pouze vláda s tolerancí lidovců, či velká koalice s lidovci. Ani jedno není pravděpodobné. Ale ani žádná jiná formace se nedá dát dohromady. Je tedy velice pravděpodobné, že se za pár měsíců budou opět opakovat předčasné volby, což jen ukazuje na nestabilitu a neefektivnost liberální parlamentní demokracie v praktické politice. Ekonomika navíc zpomaluje, a jen za poslední měsíc přišlo o práci 100,000 Španělů.
 
Doufejme, že obrozená národní pravice Lidové strany a „Vox“ obnoví hrdost a slávu španělského lidu.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.11.2019
 
Video zde:
 

https://www.youtube.com/watch?v=t9Ubj3xnqnI

Zdroj: