29. led, 2018

SEVERNÍ EU CHALÍFÁT: FINSKO: Prezident zvolen v prvním kole

Ve Finsku se stal hned v prvním kole prezidentem ten současný Sauli Niinistö, stejně jako Miloš Zeman obhájil svůj mandát. Se Zemanem jej spojuje ještě pár věcí. Realistický vztah s Ruskem, které má Finsko za humny a dobré vztahy s Čínou. 

Vítězným kandidátem je stávající prezident Sauli Niinisto (62,7%), napůl proruský a napůl protiruský orientovaný politik, který ale ignoruje lidskoprávní fetišismus a podporuje politiku „jedné Číny“. Je zastáncem finské neutrality a nepodporuje vstup do NATO.
 
Druhý skončil Pekka Haavisto (12,4 %), zelený homosexuál, který se vyhnul základní vojenské službě civilní službou, a stal se tak prvním kandidátem v historii, který se takto zachoval. Již v roce 2012 neúspěšně kandidoval. Byl ministrem mezinárodního rozvoje (ministerstvo určené k rozhazování peněz daňových poplatníků na nesmyslné projekty v rozvojových zemích). 
 
Třetí skončila finská patriotka a přívrženkyně presidenta Trumpa, označovaná za "Le Pénovou severu", Laura Huhtasaari (7%), která je tvrdou kritičkou imigrace a varuje před nastávajícím kolapsem Evropské unie, který může zničit Finsko. Třetí místo je skvělý úspěch pro tuto mladou političku reprezentující v podstatě AltRight (Alternativní pravici) ze strany Praví Finové. Tato strana je druhou nejsilnější ve finském parlamentu zvaném Eduskunta. 
 
Následovali další 4 neúspěšní kandidáti. Finsko ještě není tak zislamizované jako Norsko, Dánsko, nebo Švédsko, kde je situace katastrofální. Třetí místo antiimigrační političky dává naději, že se islamizátorům z Bruselu a Berlína Finsko ubrání!
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 29.1.2018
 
Zdroj:
 
 
Starší článek o kandidátech: