6. čvn, 2019

DÁNSKO: Parlamentní volby do Folketingu 2019

Včera se konaly parlamentní volby v Dánsku. Malé severské zemi, kde k dnešnímu dni stále platí varování...
 
"MZV ČR doporučuje zvýšenou opatrnost návštěvníků některých čtvrtí Kodaně v souvislosti s ojedinělými incidenty, které si vyžádaly zásah policie.  Doporučení o zvýšené opatrnosti se týká zejména čtvrti Nørrebro, v menší míře rovněž čtvrtí Brønshoj, Husum, Tingbjerg a Christianshavn."
 
Nemusíte být zrovna znalec Dánska, aby vám bylo jasné, o co jde. Ataky těch jejichž jméno nesmíme vyslovit, útoky noži, souboj různých gangů složených z ilegálních migrantů, střelba z pistole, ale i samopalu, atd...
 
Dánský parlament nese název Folketing a kvórum pro vstup do něj, jsou jen 2 % hlasů. Dánská scéna je tak velmi pestrá. Od šílených zelených neomarxistů, přes tradiční strany až po strany antiislámské, protimigrační, euroskeptické a AltRight. Volební účast byla 84,5 %, volilo na 3.529.764 voličů...Funkční období parlamentu je na 4 roky. 
 
Teď k výsledkům:
 
1) Soc Dem - 25,9 % - 48 poslanců, (nutno podotknout, že se tam vyměnilo vedení a socdem hlasovala pro zákaz nošení nikábu apod...nicméně před tím se na islamizaci samozřejmě podíleli)
 
2) Venstre - Liberálové 23,4, % - 43 poslanců (ti samozřejmě islamizaci podporovali, jak jen mohli. jejich vláda však asi zkončí, i když pro zákaz nikábu hlasovali taky)
 
3) Lidová strana Dánska 8,7 % - 16 poslanců, přišli o  21 poslanců (svého času to byla jediná antimigrační strana a euroskeptická, nicméně změkla a proto část jejich voličů přešla jinam, nejvíce k nové straně Nová Buržoazie)
 
Z dalších euroskeptických a jasně antimigračních a antiislámských stran se nově do Folketingu dostala Nová buržoazie. S 2,5 % a 4 poslanci. Není to moc, ale konečně na půdě parlamentu zazní jasný hlas za odchod Dánska z EU a zákazu Islámu. 
 
Další euroskeptická a antiislámská strana Stram Kurs zůstala na hranici vstupu do Folketingu s 1,8 %. Její zakladatel a předseda  Rasmus Paludan, je právník, který tvrdě a jasně požaduje, aby právo Šarija a Islám zmizelo z Dánska a bylo postaveno mimo zákon. Média na něj útočí, jak svého času u nás na Martina Konvičku...
 
Křesťanští demokraté neprošli o 0,2%, když získali jen 1,8%. 
 
Ostatní strany jsou eurohujerské, radikálně levicové, ekoteroristické atd...Spojenec Venstre, Liberální aliance ztratila 9 mandátů a má jen 4 poslance...Většinu má levice s 91 poslanci. Pravice & Liberálové mají 84 poslanců...Další 4 poslanci jsou z Grónska a Faerských ostrovů, jako zástupci regionů spadajících pod Dánské království. 
 
Dánsko tak nejspíše půjde dál Eurosměrem, i když místní socdem, začala přebírat prvky antimigrace a antiislámu, to je zjevně důvod, proč jako tradiční strana vyhrála volby, což je oproti jiným socdem stranám v Evropě ojedinělé...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 6.6.2019
 
Zdroj: