7. čvn, 2019

DÁNSKO: Kterak Vikingské ženy dobyly Folketing !

A ještě jednou k výsledkům parlamentních voleb v Dánsku. Uspěla v nich strana Nová Buržoazie, kterou vedou dvě ženy, které se nebojí ani EU, ani ilegálních migrantů...

Blondýna & Bruneta

Pernille Vermund & Mette Thiesen vtrhli do Folketingu a dánská sluníčka šílí. Ačkoliv strana získala "jen 4 mandáty" (Folketing má 179 poslanců), je to pro eurohujery velký problém. A proč?

Pernille Vermund stranu založila

Blonďatá Pernille byla političkou na komunální úrovni. Byla členkou Konzervativní strany (něco jako u nás ODS). Jenže před třemi lety, na podzim 2016, se rozhodla stranu opustit a založit si stranu svoji. Důvodem bylo tzv. změkčení konzervativců a jejich smíření se s Bruselskými elitami a minimální odpor k ilegální migraci a hlavně "islámu". To je důležité, protože v konzervativní straně začal převládat názor, že islám je v pořádku a okupování ulic dánských měst imámy a modlícími se muslimy je prostě nutnost a na kriminalitu s tím spojenou a omezování svobod je nutné si zvykat. S tím se Pernille nesmířila a začala ostrou protiislámskou rétoriku, která se podobala tehdejšímu antiislámskému rétorovi v Česku Martinu Konvičkovi.

Pernille se začala obklopovat politiky z dalších stran, kteří nebyli spokojeni s vývojem. Od Konzervativců, přes lidovce, až po SocDem. A začala s budováním strany a seznamováním Dánů s jejím programem. Jezdila po celém Dánsku, dělala besedy a v médiích jasně říkala stop ilegální migraci, stop islámu a požadovala Dexit! Sluníčka z ní šílí, zvláště poté, co veřejně oznámila, že je nutné zavřít hranice a každého, kdo je nezákonně překročí, je nutné zadržet a když se bude bránit, tak zastřelit. Pernille se také rozhodla neúčastnit voleb do Evropského parlamentu. Chce Dánsko z EU vyvést referendem. 

Mette Thiesen stranu posunula do Folketingu

Bruneta Mette, byla také političkou na komunální úrovni a také u Konzervativců. Byla zastupitelkou v městečku Hillerød za Konzervativce a loni svůj post obhájila v komunálních volbách již za stranu Nová Buržoazie. Mette byla lídrem kandidátky a stala se tak i poslankyní. Bude tak mít teď i větší policejní ochranu. Poslední rok je neustále vyhrožováno ze strany muslimů smrtí jí i její rodině. Nebojí se jasně kritizovat islám a ilegální migranty. Stejně tak jako šéfka Pernille. 

Dvě (tři) ženy, tak bojují bitvy za muže

Je to vlastně logické, islám nejvíce ohrožuje ženy a děti. Obě tyto političky to moc dobře vědí. Proto se dali do boje, který zjevně některým dánským mužům připadá zbytečný. Zvláště pak liberálům. Díky tomuto případu se i dánská sociální demokracie, která volby vyhrála, posunula a její nová předsedkyně Mette Frederiksen požaduje některé věci z programu Pernille & Mette. SocDem již ve Folketingu hlasovali pro zákaz nošení nikábu. Vystupují proti ženské obřízce a také proti omezování žen muslimskými muži. 

Jak vidno, euroskepticko-antiislámské strany fungují také jako "trenér" stran zavedených. SocDem Dánska to pochopila a proto jako jedna z mála vyhrála ze socdem strany volby v Evropě. Strana Nové Buržoazie se svými 4 poslanci tak může na půdě parlamentu v klidu a otevřeně říkat, co jiné strany neříkají a také se stát možným jazýčkem na vahách při hlasování o těchto právě důležitých věcech. Je to tak, i když se to počtem poslanců nezdá...

Autor: TGM, Praha, ČR, 7.6.2019

Pernille Vermund je předsedkyně strany Nová Buržoazie Dánska. Prosazuje národní konzervativní program, vystupuje otevřeně proti Islámu a chce připravit Dánsko na odchod z EU. 

Mette Thiesen je učitelka. Je členkou městské rady Hillerød (za stranu Nová Buržoazie Dánska) a byla úspěšným lídrem parlamentní kandidátky strany ve středečních volbách do parlamentu s názvem Folketing. Prosazuje národní konzervativní program a angažuje se v boji proti dánské unii učitelů, která podporuje multikulturalismus a islamizaci Dánska. Publikuje o základní škole, imigrační politice a EU. 

Zdroj: