13. čvn, 2019

DÁNSKO: Antimigrační sociální demokratka Mette Frederiksen premiérkou

Vítězka dánských voleb a budoucí premiérka Mette Frederiksen byla kdysi považována za zázrak na levém neoliberálním křídle Sociálně demokratické strany. Dnes, zejména v oblasti migrační politiky, jí tleská konzervativní levice i pravice. Jak se to stalo?

„Tato neudržitelná migrační politika je nyní u konce a to zcela a úplně!“ 

Tato slova pronesla kdysi hvězda mladých novolevičáků Mette Frederiksen a nastal poprask. Její strana hlasovala ve Folketingenu (parlament Dánského království) i pro zákaz zahalování obličeje. Teď vyhrála parlamentní volby a nehodlá na tomto směru nic měnit. 

Dcera rodu dělnického

Mette Frederiksen, je z rodu sociálních demokratů a dělníků, podporovala hlasitě Mandelu, bránila deštné pralesy v Brazílii, chránila velryby a vůbec všechny formy neomarxismu. To jí bylo 24 let. Její kariéra se rozjela naplno. Odbory ji posunuly do politiky, bránila slabé, chudé, a pak hlavně přistěhovaleckou politiku. V letech 2011 - 2015 vedla ministerstvo spravedlnosti a již tam začalo být vidět, že má problém s tím, co hlásala kdysi. A to právě ve vztahu k přistěhovalcům hlavně z arabských zemí. V 41 letech je z ní sice levicová politička, ale konzervativní. Podle různých dánských komentátorů u ní zlom nastal v okamžiku kdy kritizovala, že bohatí lidé dávají svoje děti do škol pro bohaté a ne mezi obyčejné lidi. Svoji dceru ale následně poslala také do školy soukromé a po zákonité kritice tehdy řekla: " Moje vyjádření tehdy byla chyba, každý chce pro svoje děti to nejlepší, nejsem v tom jiná. Uvědomuji si, že politici by se lidem do života měli plést co nejméně"...Od té chvíle nastal u Frederiksenové bod obratu...

Vánoce a sekulární muslimové

Mette Frederiksen se na rozdíl od jiných politiků jasně postavila za "Vánoce". Může to znít divně, ale někteří dánští politici začali používat korektní termín "Zimní svátky". Mette jasně řekla, že slaví vánoce, chodí do kostela na mši, a nebude na tom nic měnit. Pokud se setkává s muslimy, jde o muslimy sekulární a to hlavně ženy, které opustily svoje muže i s dětmi a hrozí jim od místních věřících muslimů násilí a výhružky. Fotí se s policisty, s vojáky, a chce ochranu hranic. Podle ní už není možné, aby Dánská vláda byla jen prodlouženou rukou Berlína...

Výhra v komunálních volbách a následně parlamentních

Loni vyhrála volby komunální, to už razila politiku antimigrace. Teď vyhrála volby parlamentní a stane se premiérkou. Mette se rozhodla pro jednobarevnou menšinovou vládu s podporou Ad Hoc napříč politickým spektrem. Dánský systém má jen 2% klauzuli vstupu do parlamentu, takže je pestrý, od ultralevice pro altright. Je samozřejmě trnem v oku spolustraníků z neoliberální-neomarxistické frakce, ale protože vyhrává volby, nemají vesměs vliv na její pád. Pochválili ji i do Folketingu nově zvolení poslanci za altright stranu Nová Buržoazie. Kritizují ji z prava, ale podporovat ji budou v její antimigrační politice a v právech žen mezi přistěhovalci. 

Jak vidno, z toho by se u nás mohli některé strany poučit...nejen v ČSSD, ale i ODS...

Autor: TGM , Praha, ČR, 13.6.2019

Zdroj: