USA

25. zář, 2021
Prý je, byl a bude The New York Times vzorem světové novinařiny...
 
No, já jsem na tohle měl vždycky skeptický pohled, a nejen kvůli aféře, kolem Nixona a novinářů atd...
 
Nicméně, když dnes NYT, dávají prostor komentářům, kde se píše, že "bílej evangelík, je amorální rasista, sexista, homofob, podporující Trumpa", tak by mě zajímalo, jestli by NYT dala prostor i komentáři o BLM, kde by se psalo, že jde o rasistické, kriminální, zfetované černochy, podporující Bidena"...
 
Víme, že ne, milé na tom komentáři je to, že ho napsal černoch...no, v podstatě je ještě umírněný, na rozdíl od ostatních bělochů píšících pro NYT, sypajících si popel na hlavu, za to že jsou běloši... P.S. Jen tak dále New Yorčané...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 25.9.2021
 
Zdroj:
 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

11. zář, 2021
Začínají se rojit možní kandidáti za Republikány na post prezidenta v roce 2024...
 
V podstatě je začíná vybírat mainstream. Prostě si chystá svého prezidenta, který bude opak Trumpa.
 
Včera Chris Christie, bývalý guvernér New Jersey přednesl projev v Reaganově knihovně.
 
„Musíme se zřeknout teoretiků spiknutí a popíračů pravdy. Těch, kteří to vědí lépe, a těch, kteří jsou prostě šílenci.“
 
„Slogany téměř nebudou stačit. Čas na švihácké fráze, je již za námi. A stejně tak i stížnosti a lži, které nám byly chrleny a které naši stranu zastavily.“
 
Christie vyzval republikány, aby odmítli zastánce QAnona, bělošské rasisty a ty, kteří věří v neopodstatněná tvrzení o rozsáhlých volebních podvodech.
 
Christie v projevu v podstatě odmítl celé 4 roky Trumpova vládnutí. Už mu tleskají stanice jako CNN, nebo server Politico.
 
Další jména, která tato liberálně demokratická média pro možného příštího republikánského kandidáta skloňují, se týkají lidí, kteří jsou k nerozeznání od demokratů...
 
30. srp, 2020

Přinášíme Vám proslov guvernérky Jižní Dakoty, republikánky Kristi Noem, ze sjezdu Republikánské strany USA... 

„Historie určuje hrdiny v dobách, kdy žijí. V době našeho založení byl tím vybraným James Madison. Když byla existence našeho národa podlomena, nastal čas Abraháma Lincolna. Díky těmto mužům je Amerika zemí naděje. Jejich příklad byl zopakován nespočtem cest jen tím, že Američané následovali své svědomí. Ale je tu další americký hrdina, který bude uznán. Tím je obyčejný Američan. Ten, za kterého bojuje president Trump. Bojuje pro Vás,“ prohlásila Kristi Noem v počátku svého proslovu.

Pokračovala v historii a současnými problémy obyčejných Američanů. „Trvalo to 244 let vybudovat tento velký národ, i přes jeho nedostatky, ale můžeme ho ztratit pouhým narušením, pokud budeme pokračovat cestou Demokratů a jejich radikálních stoupenců. Od Seattlu a Portlandu po Washington a New York, demokraty vedená města jsou zahlcována násilnickými gangy. Násilí je přebujelé. Dochází k drancování, chaosu, destrukcím a vraždám. Lidé, kteří si to mohou dovolit, prchají. Ale lidé, kteří ne, dobří a poctivě pracující Američané, jsou ponecháni napospas.“

Kristi Noem poukázala na odlišnost od demokratů. „Naše strana respektuje jedince na základě toho, jakými jsou. Nedělíme lidi podle jejich přesvědčení, nebo původu. Neponižujeme lidi, kteří myslí za sebe. Respektujeme rovnost před Ústavou a zacházíme s lidmi tak, jak by si přál Martin Luther King jr., podle jejich osobnosti, a nikoliv podle barvy jejich kůže.“

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 30.8.2020

Zdroj:

https://www.youtube.com/watch?v=DPieooktWb0

https://www.breitbart.com/2020-election/2020/08/26/kristi-noem-hard-working-americans-are-left-to-fend-for-themselves-in-democrat-run-cities/


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

 

14. srp, 2020

Situace okolo rasových a etnických nepokojů, které probíhají ve Spojených státech amerických už řadu měsíců...

 
A při nichž došlo i k několika neúspěšným experimentům a založení vlastního socialistického polostátu, se nyní výrazně zhorší. Po dlouhé době nejistoty a mlčení, prezidentský kandidát demokratů Joe Biden představil svého kandidáta na vicepresidenta. Je jim dlouholetá demokratická politička indo-jamajského původu Kamala Devi Harris. Stalo se tak 11. srpna.
 
Kamala Devi Harris je pro mě osobně překvapivým výběrem. Dalo by se čekat, že Joe Biden vybere, nějakého konzervativního, či umírněného demokrata, se kterým navíc dlouhodobě spolupracuje, už proto, aby dokázal na svou stranu získat, i některé umírněné a váhavé republikány. Místo toho natočil kurs ostře vlevo, když vybral Kamalu Harris. Ta se narodila v roce 1964 v kalifornském Oaklandu do rodiny emeritního profesora ekonomie a vědkyně v oboru onkologie. Na Howardově univerzitě ve Washingtonu D. C. získala titul z politických věd a ekonomie v roce 1986, vedla debatní týmy a akce proti apartheidu, prošla právnickými zkouškami a získala i doktorát z práv.
 
Kdyby zůstala u právničiny a prokuratury, asi by udělala lépe. Co nás zajímá, je to, co se nyní bude dít v USA, kde bude zavádět své ideje. Tak si je představme, a srovnejme si i s postoji Bidena. Harris je radikální proponentkou pro-potratové liberální politiky, která se v tomto angažovala už jako státní návladní, když bránila lékařským institucím rozhodovat o provádění tohoto výkonu (pro připomenutí, Joe Biden byl odpůrcem potratů, až do června 2019, a aktivně podporoval protipotratové zákony).
 
Systematicky podporuje programy pozitivní diskriminace a upřednostňování menšin. Vyjádřila se za desegregaci autobusové dopravy a rozšíření této dopravy, aby mohli afroamerické děti dojíždět do školy (a jak známo, Biden, jako senátor za Delaware, podporoval segregaci, a v 90. letech hlasoval pro neoliberální reformy oklešťující peníze na školní autobusy. Mimochodem, tuto záležitost Bidenovi během kampaně připomněla).
 
Systematicky řadou akcí, dopisů a kolektivních vyjádření, bojuje proti právu na držení zbraní. Chce omezit legální držení zbraní, aby nemohlo docházet k teroristickým útokům, či masovým střelbám, které jsou zpravidla, prováděné nelegálně drženou zbraní. V otázce imigrace bojuje za naprosté uvolnění imigrační politiky, navrhovala přetvoření San Francisca na „utečenecké město“, kde by policie nemohla kontrolovat migranty, angažuje se v akcích na slučování rodin, což je zneužíváno různými převaděči. Bojovala a bojuje proti vybudování zdi na jižní hranici USA s Mexikem.
 
Pokud jde o LGBT hnutí, účastní se San Francisco Pride, podpořila legislativu a kampaně na úplné zrovnoprávnění sexuálních menšin a bojuje proti „diskriminaci“ těchto menšin (opět, Biden se v 90. letech angažoval opačně). Pouze odmítla kontroverzní operace transsexuálů ve vězeních, které tyto menšiny zneužívají, když se tam dostanou. V ekonomické politice odmítla dary amerických korporací, které ale jinak štědře dotují Bidena a americkou Demokratickou stranu, takže to pro ni bylo jen politické gesto. Podporuje obávaný projekt Green New Deal, který bude znamenat pro Ameriku technologickou i ekonomickou katastrofu při radikálním přechodu k zeleným technologiím.
 
Její zahraniční politika obsahuje protičínskou notu, kdy kritizuje Čínu za obchodní praktiky, a za to, jak Čína nakládá s ujgurskými separatisty a islámskými radikály. Vyjádřila podporu separatistickým demonstrantům v Hongkongu. Dokonce postavila na stranu Rohingyů, v době, kdy došlo v Burmě k násilnostem v souvislosti s jejich separatismem. Ve Venezuele odsoudila zkorumpovanou diktaturu Nicolase Mádura, kterou se pokusili tamější elity, pokusili nahradit zkorumpovanou demokracií pod vedením Juana Guaida.
 
Angažovala se a zneužívala ruských machinací okolo voleb a různých skandálů ke kampani proti Trumpovi, a odsoudila události na Krymu. Také hlasovala pro sankce proti Rusku. Asi jediná oblast, kde lze její politiku vychválit, je otázka Izraele, kde se postavila proti hnutím bojkotujícím Izrael, pravidelně podporuje Stát Izrael a podílela se na senátní kritice rezoluce OSN, která byla namířena proti výstavbě židovských osad na Západním břehu Jordánu.
 
To je asi tak k její politice vše. Kromě Izraele, který by mohl mnoho antisemitských demokratů odradit, je její politika veskrze levicová, až radikálně levicová, byť na Sanderse nemá. Pochybuji, že uspějí, už protože mezi sebou mají významné ideové rozpory, zatímco Donald Trump a Mike Pence jsou velice jednotní. Nicméně její případný nástup, pokud by vyhrála, zmobilizuje menšiny k bojům s většinovou společností, ale především k boji s vládou zákonů, práva a spravedlnosti v USA. USA se tak může dostat do propasti rasové války, ve které budou trpět všichni, bez ohledu na barvu pleti.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 14.8.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
5. čvc, 2020
Oslava dne nezávislosti u hory Mount Rushmore...
 

Kristi Noem:

"Jsme svědky organizované koordinované kampaně, za účelem odstranění všech odkazů na založení a historii a tradice našeho národa. Víte lepší než řešit minulost, je řešit budoucnost. Naše země byla stvořena z nadání spisovatelů, myslitelů, generálů, ale i obyčejné občanské armády, která porazila tehdy nejmocnější říši světa. Tito muži nepoužili vzpouru proti Velké Británii, pro svůj osobní zisk. Mohli jsme mít po porážce Británie také krále, namísto toho tito muži, poté co splnili svoje úkoly se vzdali moci a odešli do soukromí. To jsou příklady hodné následování. Tito muži stvořili deklaraci nezávislosti. Ta vedla k inspiraci nás všech i národů po celém světě. Nezapomínejme, že dnes nám vládne vláda, kterou jsme si zvolili. Vláda, která slouží nám všem, chrání nás a naše základní práva daná ústavou. Tyto ideály nejde odmítnou jako špatné a pochybné od mužů, co také dělali chyby. Jen díky těmto mužům se dnes může svobodně protestovat a to i proti jejich vizi. Jsme bohatá země a společnost. Zvlášť dnes to vypadá, že jsme díky tomu ochromeni přítomností. Nicméně i dnes se do naší země hrnou lidé, právě pro tyto ideály, které na počátku tito muži vytýčili. Jsme tomuto odkazu povinováni. Není zlé neuspět, zlé je to nezkusit a neodvážit se k tomu. Je nutné ochránit zákon, je nutné pokračovat a navazovat v tom, co bylo vytvořeno těmito muži. Všichni zde máme možnost být odhodlaní a v tomto směru pracovat. Byla jsem farmářkou. Dnes jsem guvernérkou. A to platí pro všechny stejně. Pracujme na tom, abychom i nadále mohli svoje životy budovat a rozvíjet v míru, ve svobodě, a také naši práci a naši samosprávu."

Její projev skoro 8 tisícový dav přerušoval pokřikem: USA! USA! USA! (ten se skládal z bělochů, hispánců, indiánů, černochů, asiatů z celé USA...)

Zpráva AP:

Mnoho oslavných výroků o minulosti a kultuře Spojených států, ale také bojovně laděné pasáže o "levicové kulturní revoluci" či údajných snahách "vymazat historii" obsahoval projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v předvečer Dne nezávislosti. Šéf Bílého domu kritizoval demonstranty za ničení soch někdejších státníků a média a školy za "extrémní indoktrinaci" Američanů. Pod horou Mount Rushmore s obřím sousoším bývalých prezidentů USA jeho slova poslouchaly tisíce lidí, kteří většinou neměli roušky.

Celý projev Kristi Noem zde:

https://www.youtube.com/watch?v=k1yX-25py9M

Celý záznam akce zde:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14362&v=wQpWydz7J1Y&feature=emb_title

https://twitter.com/USNavy/status/1279559219998609408

Autor: TGM, Praha, ČR, 5.7.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!