12. pro, 2017

SEVERNÍ AMERIKA: USA: Andrew Breitbart, otec zakladatel

Andrew Breitbart, otec zakladatel našeho hnutí. Mnoho našich stoupenců a čtenářů zná „Breitbart News“, mnoho slyšelo o Stevu Bannonovi, Milo Yiannopoulosovi a jiných altrightistech, ale málokdo zná jméno Andrew Breitbart, či přesněji řečeno, málokdo tuší, kdo byl muž, který založil Breitbart News, organizaci, jež pod vedením Steva Bannona dostala Donalda J. Trumpa do Bílého domu.

Tento článek je věnován Andrew Breitbartovi, úspěchům jeho organizace, jakož i jeho památce, neboť je to letos 5 let od jeho náhlé smrti na selhání srdce.

Andrew Breitbart se narodil 1. února 1969 v Los Angeles v Kalifornii jako syn irských Američanů, kteří ho, ale dali k adopci. Adoptivními rodiči se mu stali židovský restauratér Gerald Breitbart a bankéřka Arlene Breitbart, kteří ho adoptovali v pouhých třech týdnech. Byl vychován v židovském prostředí a cítil se být kulturním židem, byť sám sebe charakterizoval jako agnostika. Vystudoval hebrejskou školu a prošel bar micva. Andrew vyrůstal v nepolitickém prostředí. Pouze při jedné příležitosti jeho rodina na protest opustila synagogu, když zdejší rabín se veřejně zastával Jessie Jacksona a jeho antisemitských poznámek.

Studoval na elitní Brentwoodské škole, kde začal s psaním, publikováním komedií ve školních novinách a překvapivě analýzou nerovnosti na parkovacích místech, porovnáváním, kdo má jaká auta. Na škole pracoval taky jako roznáška pizzy. V roce 1991 získal bakalářský titul z amerických studií na Tulane University.

Andrew byl hrdý na židovský původ své adoptivní rodiny a přijal židovskou identitu, byť sám nebyl zbožný a dokonce provokoval ortodoxní židovské kolegy, tím že jim bral košer jídlo. Breitbart sám později říkal, že je rád za svou pozici novináře, protože tak může bojovat za izraelský lid a Izrael, který velice miluje a obdivuje.

Andrew byl původně levičák, který ale prošel prozřením v reakci na přijímací slyšení soudce Nejvyššího soudu Clarence Thomase, druhého Afroameričana, který se dostal do Nejvyššího soudu a patřil mezi radikálně konzervativní republikány (a v současné době už 26 let sloužícího Nejvyššímu soudu).

Jedním z nejbližších Andrewových přátel byl Benjamin „Ben“ Shapiro, židovský konzervativec, který prohlásil, že „Andrew Breitbartovi nešlo o veřejnou politiku, ale o to, aby lidé nebyli obelháváni a šikanováni.“ Jeremy D. Boreing se vyjádřil stejně. Andrew Breitbart nenáviděl šikanu a dvojí metr v masmédiích, politický establishment a pop kulturu vedoucí válku proti každému s kým nesouhlasí.

Myšlenka na vznik Breitbart News přišla v roce 2007, když Andrew Breitbart navštívil Izrael a vymyslel společně s právníkem Larry Solovem myšlenku na vytvoření jednoznačně pro-svobodného a proizraelského média. Tato stránka se měla postavit proti antisemitské levicové nátlakové skupině J Street, která šířila protiizraelskou propagandu.

Larry Solov řekl, že Andrew Breitbart se rozhodl založit novém médium a požádal Larryho o to, aby mu pomohl „změnit svět“. Oba byli tou dobou nadšení z návštěvy Izraele a setkání s Izraelci. Nebylo tedy těžké začít. Andrew měl sen, ambice, rozhodnost a průbojnost, která je málokomu vlastní a tak roku 2007 vzniká Breitbart News jako pravicová a konzervativní reakce na levicové a antisemitské lži.

Andrew Breitbart se později profiloval jako řečník a představitel hnutí „Tea Party“, které bylo zaměřeno proti zneužívání peněz daňových poplatníků a proti velkému a mohutnému státu. Jedna z posledních akcí Andrew Breitbarta byl dokument „Occupy Unmasked“, který demaskoval radikálně levicové hnutí „Occupy Wall Street“ jako hnutí násilné, extrémistické a terorizující lidi a ničící majetek. Dokument vyšel, až po smrti Andrew Breitbarta a jeho režisérem byl Breitbartův nejlepší žák a spolupracovník Steve Bannon.

Andrew Breitbart zemřel 1. března 2012, když uprostřed večera zkolaboval na procházce po Brentwoodu. Podlehl náhlému srdečnímu selhání a zemřel v nemocnici Ronalda Reagana. Byl pohřben na židovské části Hillside Memorial Park Cemetery. Zemřel ve věku pouhých 43 let.

Zemřel sice mladý, ale jeho odkaz ho nejen přežil, ale rozrostl se do rozměrů, jaké by si Andy Breitbart nejspíše nedokázal představit ani v nejdivočejších snech. Bylo to Breitbart News pod vedením brilantního Steva Bannona, které prosadilo Donalda J. Trumpa proti všem masmédiím a zajistilo mu podporu amerického lidu.

Andrew Breitbart změnil svět!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.12.2017

zdroj:

www.breitbart.com