18. pro, 2017

SEVERNÍ AMERIKA: USA: Když #metoo zabijí

Démonický fenomén posledních týdnů a měsíců, hysterická pseudokampaň známá jako #metoo má další oběť. Tentokrát to není jen zničená kariéra jako v případě Kevina Spaceyho, či lavinový efekt pomluv proti řadě jiných hvězd, včetně například Dustina Hoffmana. A ani to není oběť v podobě kariéry. Je to oběť na životě. Nejspíše první člověk, který byl zabit kampaní #metoo. Tím člověkem je republikánský poslanec z Kentucky, Dan Johnson.

Ten byl dohnán k sebevraždě díky honu na čarodějnice, který rozpoutala proti tomuto konzervativnímu a vlasteneckému poslanci levicová „investigativní“ úderka Kentucky Center for Investigative Reporting. Takový ti hodní sluneční novináři, kteří se vždycky schovávají za svobodu tisku a bezohledně štvou lidi proti sobě. To se stalo i nyní, když KCIR vytáhlo opět na scénu několik let staré a vyvrácené obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl Johnson dopustit na novoročním večírku v roce 2012. Policie to vyšetřovala a uzavřela případ jako neodůvodněný už v dubnu 2013.

11. prosince letošního roku byl tento spor znovu rozvířen skrze KCIR, které o tom publikovalo reportáž a přinutilo policii opětovně otevřít kauzu, navzdory nedostatku důkazů. Republikánská strana Kentucky se bohužel otočila ke svému poslanci zády a po vzoru presumpce viny, který je v souvislosti s #metoo velice používaný, přinutila Dana Johnsona k tomu vzdát se poslaneckého mandátu. Kariéra slibného a ambiciózního politika byla totálně zničena. O dva dny později uveřejnil Dan Johnson na svém facebookovém profilu příspěvek, ve kterém vyzval své čtenáře a stoupence, aby podpořili jeho ženu Rebeku, se kterou měl čtyři děti. Krátce poté se zastřelil na břehu Salt River.

Rebeka Johnson komentovala smrt svého manžela jako výsledek „high-tech lynčování, lží a polopravd“ a oznámila, že bude kandidovat na manželovo místo v kentucké sněmovně. Vyjadřujeme Vám soustrast, paní Johnsonová a přejeme hodně štěstí v kandidatuře a boji proti štvavým tažením a obviňování ze strany levičáků.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 18.12.2017