25. pro, 2017

SEVERNÍ AMERIKA: USA: Steve Bannon, Velký Pepe Kekistánu!

Již nyní se ve svobodném státě Kekistánu staví Stevu Bannonovi, nefalšovanému velkému žabákovi národní kontrarevoluce, jízdní sochy a busty. Toto je článek o Stevu Bannonovi, otci altrightu, který dostal Donalda J. Trumpa z pozice vysmívaného kandidáta, až do Bílého domu. Je to článek o muži, který je nenáviděný liberálními médii a liberální propagandou. Tento muž nese lví podíl na zvolení Donalda J. Trumpa presidentem a tedy i na jedné z největších porážek současného neomarxistického světového řádu za mnoho posledních let.

Steve Bannon se narodil 27. listopadu 1953 (opožděně vše nejlepší k 64. narozeninám!) v Norfolku ve Virginii. Jeho rodina byla typicky středostavovská, ale i dělnická, taková, o kterou se má národ a stát opírat. Otec Martin Bannon byl manažerem v telekomunikační společnosti AT&A. Navíc, což by se mělo levičákům líbit, Bannon patří k náboženské menšině. Je katolíkem a ti jsou v USA menšina. Steve Bannon vystudoval vojenskou přípravku Benediktínské koleje v Richmondu a poté nastoupil na virginskou polytechniku známou jako Virginia Tech. Během let a prázdnin pracoval na vrakovištích. Na Virginia Tech získal bakaláře z územního plánování. Magisterský titul získal na „School of Foreign Service“, které se přezdívá „West Point diplomatů“. MBA (Master of Business Administration) získal na Harvardské obchodní škole. Hned po výšce nastoupil do ozbrojených sil a sloužil u námořnictva od roku 1976 do roku 1983. Tam se vypracoval, až na zvláštního poradce náčelníka námořních operací při Pentagonu. Během své práce v Pentagonu navíc po nocích studoval Univerzitu v Georgetown, kde získal magisterský titul ze studií národní bezpečnosti.

V roce 1980 přichází zlom. Steve Bannon je poslán do Perské zálivu, kde se účastní operace Orlí dráp, která měla za úkol osvobodit americká rukojmí na velvyslanectví v Iránu, které obsadili zfanatizované Iránské revoluční gardy. Operace skončila absolutním fiaskem s mrtvými americkými vojáky a slovy samotného Steve Bannona to tehdejší demokratický president Carter „po*ral“ natolik, že se Steve Bannon zpolitizoval a stal se stoupencem nastupující hvězdy Republikánské strany Ronalda Reagana.

Námořní službu ukončil v hodnosti poručíka a stal se investičním bankéřem u Goldman Sachs. Od roku 1990 se soustředil na vlastní bankovní činnost a založil Bannon & Co., investiční banku specializovanou na média. Léta 1993-1995 strávil řízením vědeckého projektu „Biosféra 2“, který se zabýval otázkami znečištění, výzkumem případných dopadů vesmírného průzkumu na lidský organismus a výzkumem životního prostředí. Stal se režisérem v Hollywoodu, kde tak viděl ultralevici v přímém přenosu. Režíroval 18 filmů, včetně filmu „The Indian Runner“ s miláčkem levice Seanem Pennem.

Znova se začal politizovat v reakci na teroristické útoky 11. září, neschopnost Bushovi administrativy a další problémy, které postihují Spojené státy americké. Roku 2007 zveřejnil osmistránkový dokument nazvaný „Ničení velkého Satana: Vzestup islámského fašismu v Americe“. Bannon správně vypozoroval a kritizoval politiku ústupků vůči islámu ze strany masmédií, politiků, ale dokonce i židovských organizací. V roce 2012 začal kritizovat i finanční a vládní politiku. Stal se spoluzakladatelem „Government Accountability Institute“, který sledoval zneužívání peněz daňových poplatníků ze strany státu, ale i zkorumpované finanční elity kapitalismu.

Skutečným zlom nastává s příchodem do Breitbart News. Roku 2007 se Steve Bannon stává, nejen spoluzakladatelem Breitbart News, ale v podstatě i žákem Andrew Breitbarta, přestože je paradoxně mnohem starší, než jeho učitel. Od Andrew Breitbarta převzal kladný postoj k libertariánům, sionistům, populistům, konzervativním homosexuálům a dalším podobným skupinám. V březnu 2012 umírá Andrew Breitbart a Steve Bannon převezme řízení Breitbart News, kde deklaruje nulovou toleranci rasismu a antisemitismu. V této pozici shromáždí vlivné skupiny nespokojených Američanů, kteří se začnou transformovat ve voličskou základnu Donalda J. Trumpu a tím se dostáváme k presidentským volbám roku 2016.

17. srpna 2016 je Steve Bannon jmenován výkonným šéfem Trumpovi presidentské kampaně. Další pravomoci přebírá, když je odvolán dosavadní vedoucí kampaně Paul Manafort. Bannon následující měsíce strávil systematickou podporou Donalda Trumpa, organizováním jeho kampaně, shromažďováním stoupenců a voličského potenciálu, využíváním nezávislých a alternativních médií k boji proti prolhaným masmédiím, aby nakonec dosáhl vítězství Donalda J. Trumpa v presidentských volbách 13. listopadu 2016.

Rada americko-islámských vztahů a levicová židovská organizace ADL vedli proti Bannonovi útoky, ale tomu se dostalo podpory od Americké sionistické organizace, Republikánské židovské koalice a dokonce jednotlivých rabínů. RAIV a ADL obviňovali Bannona z rasismu a antisemitismu, ale oboje jsou lži.

20. ledna 2017 je Steve Bannon poctěn jmenováním do pozice „Chief Strategist“ Bílého domu, v kteréžto pozici setrvá, až do 18. srpna 2017, kdy je na nátlak levicové a sluníčkářské lobby sesazen. Během této doby spoluformuluje presidentskou politiku, podporuje Michaela Flynna v úřadu poradce pro národní bezpečnosti a snaží se o obnovení pozice Ameriky ve světě.

Steve Bannon je odvolán v reakci na levicové násilnosti v Charlotesville, kde v důsledku
nepokojů vyvolaných místními levicovými radikály jsou zabiti dva policisté a taky levicová aktivistka. Po odvolání se vztahy mezi Donaldem Trumpem a Stevem Bannonem ochladí. Bannon je zklamán tím, že Donald Trump ho obětoval, ale nezahořkne a pokračuje v politické činnosti. Vrací se do Breitbart News, které používá k podpoře alt-rightových a ultrakonzervativních republikánských kandidátů.

V tomto případě alabamského republikána Roye Moora, kterého podporuje proti Trumpovu kandidátovi v primárkách Lutheru Strangovi. Moore v primárkách vyhrává a směřuje k doplňovacím volbám v Alabamě, které se konají 12. prosince. Těsně je prohrává, když získává, jen 48.4% hlasů a to zejména díky nátlakové a vylhané kampani, kterou levicové úderky rozjely v listopadu, a při níž obvinili Roye Moora ze sexuálního obtěžování několika žen. Děje se tak v době současné hysterie kolem „metoo“.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 25.12.2017