15. bře, 2018

SEVERNÍ AMERIKA: USA: Nová ředitelka CIA – lepší éra pro CIA a úspěch feministek!

Gina Haspel, nominantka na to stát se první ženou v čele CIA a dosáhnout tak dalšího úspěchu, který budou levicové feministky presidentu Trumpovi určitě schvalovat, se snad již brzy zhostí pozice ředitele CIA. Má nastoupit na toto místo po odchodu Mika Pompea, který byl vykopnut na pozici ministra zahraničních věcí po sesazení Rexe Tillersona.

Gina má všechny potřebné předpoklady pro to být schopným výkonným ředitelem CIA. Je to odvážná a schopná žena s dlouholetými zkušenostmi, u CIA slouží posledních 33 let, kdy vystřídala pozice operativce, šéfky stanice CIA, působila ve střední Evropě, Turecku a středoasijských státech, od října 2002 byla šéfkou zvláštní vyšetřovací a zadržovací stanice v Thajsku, kde se podílela na výslechu islámského teroristy Abd al-Rahim al-Nashiri, saúdskoarabského zločince a teroristy napojeného na al-Kajdu. Po službě v Thajsku operačním důstojníkem protiteroristických center ve Washingtonu a šéfkou stanice CIA v Londýně a New Yorku. Měla se stát šéfkou Národní tajné služby, ale kvůli jejím úspěchům, schopnostem a odvaze byla její nominace zablokována ultralevicovými a liberálními senátory pod taktovkou Diany Feinsteinové.

Ginina kariéra, ale pokračovala a 2. února 2017 byla presidentem Trumpem jmenována zástupkyní ředitele Pompea. O rok později, 13. března, pak byla nominována na pozici ředitelky CIA. Krom výše uvedených zkušeností a předností patří mezi jednoznačná doporučení pro její působení v této funkci i to, že byla levičáckými novinami New York Times označena za „válečného zločince“, byla pranýřována Evropským centrem pro ústavní a lidská práva, stejně jako Americkou unií občanských svobod, kterážto patří mezi kontroverzní obhájce teroristů a vrahů.

Nominace Giny Haspel je navíc jednoznačný důkaz toho, že Donald Trump netřídí lidi podle pohlaví, jak to dělají levičáci a feministky, ale podle schopností a úspěchů, že tedy není sexista a šovinista jako je většina feministek. Doufáme, že se americký parlament neotočí ke svému lidu a občanům zády a potvrdí Ginu Haspel, které jde o ochranu svého národa a státu do čela CIA. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby Senát USA o tuto pravomoc přišel, ale zatím musíme pracovat s tím, co máme.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.3.2018