17. srp, 2018

SEVERNÍ AMERIKA: USA: Primárky v USA – posun k pravici, sebedestrukce levice

Právě nyní probíhají předvolební primárky ve Spojených státech amerických k chystaným
podzimním volbám do Senátu a Kongresu USA...

Tyto volby naznačují posun dvěma směry. Posun Republikánské strany k tradiční národně konzervativní pravici, kterou byla ve svých počátcích a posun Demokratické strany do toho nejhoršího ultralevicového bahna, které začal razit Bernie Sanders, a které podpořila porážka liberálky Clintonové. Nejprve se podívejme na republikány.

Republikáni

Jeff Johnson, Dan Donovan a Manny Santos. Tři vítězní koně Donalda Trumpa v primárkách
v Minnesotě, New Yorku a Connecticutu. Konzervativci usilující o silné postavení Spojených států amerických a snížení výdajů, ať už na korporátní socialismus a sociální stát pro nadnárodní korporace, či politické neziskovky, blízcí spojenci hnutí Tea Party, které se už řadu let snaží o to, aby Republikáni byli opět pravicovou stranou.

Jeff Johnson je jednapadesátiletý vystudovaný právník a ekonom zabývající se pracovním
právem. Od roku 2001 je poslancem minnesotského kongresu. Proti němu bude Tim Walz, liberální demokrat podporující společenskou relativizaci, LGBT hnutí a propotratovou politiku.

Daniel „Dan“ Donovan je dlouholetý ostřílený veterán z nejhoršího kolbiště republikánů,
z New Yorku, kde působil jako návladní a prokurátor. Když pomineme jeho odpor k Trumpově
daňovému balíčku, patří mezi loajální politiky, byl jedním z mála republikánů, kteří podpořili veřejně Trumpa a Trumpův nástup ho katapultoval směrem vpravo. Nepřímo spolupracuje s představitelem alt-rightu Mikem Cernovichem, tím, že předložil návrh na zákaz maskování na demonstracích, kterého využívají zejména radikální levice. Byl jediným zástupcem New Yorku, který hlasoval pro Trumpova opatření proti islámské imigraci do USA, je tedy přesně tím člověkem, kterého obrozená pravice v Republikánské straně potřebuje.

Manny Santos pro změnu deklaruje plnou podporu opevnění jižní hranice USA, včetně
financování zdi na hranici, která má předejít hromadícím se problémům s imigrací, stejně jako je obhájcem práva na držení zbraní a ozbrojení lidu při ochraně majetku a života.

Další důležitou kandidátkou je Leah Vukmir, pravoslavná republikánka řeckého původu,
která je pravidelně kritizována politickými neziskovkami za svůj boj za svobodu soukromí. Proti ní stojí Tammy Baldwin, radikálně levicová a proimigrační politička, která hlasovala v roce 2006 proti rezoluci, která uctila památku obětí 11. září.

Demokraté

Nyní k vzestupu nejvyhrocenější ultralevice v Demokratické straně. Tu představuje hnutí
„Demokratičtí socialisté Ameriky“. Tam posun vede opačným směrem, k vyhrocenější ultralevici, která se tváří nekonformně, ale reálně je financována Sorosem a jeho nevládkami. DSA usilují o otevření imigrační politiky, rozbití tradičních společenských struktur, nastolení feministického socialismu, znárodňování a bojují proti národním státům.

DSA, její kandidáti, či spojenci vyhráli ve 21 z 32 primárek. Kandidátka Alexandria Ocasio-
Cortézová je radikální progresivistka protestující proti ochraně USA před nelegální imigrací, šířící bludy o imigrační politice USA, podporující palestinské radikály a zelenou utopii, nejen islámskou, ale i ekologickou. Další kandidátka, Summer Lee, je na stejné vlně názorů a idejí, jen s rozdílem, že ta nebude mít ve volbách protikandidáta, a tak se stane bez volebního souboje reprezentantkou Jihozápadní Pensylvánie. Zuřivě prosazuje LGBT agendu a zvyšování daní pracujícím lidem. Dále máme Rašídu Tlaib, ta taky projde bez volebního klání, tentokrát jako zastupitelka za Michigan a stane se první muslimkou a palestinskou Arabkou v Kongresu USA. Ona nebude reprezentantkou Michiganu, ani Američanů, ale především zájmů islámu a „palestinsko-arabské“ lobby v USA. Sara Innamorato podporuje právo na všechno a pro všechny, jen ne pro pracovité a podnikavé lidi. Usiluje o zvýšení daní a kritizuje průmysl v rámci zelených dogmat.

Nástup extrémní levice v Demokratické straně má podobný základ jako obroda národně
konzervativní pravice v Republikánské straně. Zkorumpované a elitářské struktury finanční a politické oligarchie ovládající obě strany, ale zatímco extrémisté v Demokratické straně jsou jen maskováním pokračujícího vlivu těchto elit, národní konzervativci v Republikánské straně stojí v aktivním odporu proti establishmentu Republikánů a loajálně podporují největšího a nejdůležitějšího mluvčího amerického národa, Donalda J. Trumpa.

Dalším důvodem posílení extrémní levice uvnitř Demokratické strany je fakt, že všichni
slušní a konzervativní demokraté opustili tuto potápějící se loď a přecházejí k Donaldu Trumpovi a obrozené Republikánské straně. Tímto posunem se Demokratická strana USA a Demokratičtí socialisté Ameriky, stávají výspou a avantgardou neomarxismu a liberálního neobolševismu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 17.8.2018