8. lis, 2018

USA: Volby do Kongresu - prskání novinářů, aneb pokračující marasmus parlamentarismu

USA zažilo nyní velké volby. Tzv. midterm volby, které se konají uprostřed funkčního období presidentů, jsou jen dalším důkazem toho, jak překonaný je klasický parlamentarismu a liberální demokracie. Šlo o volby kongresmanů a senátorů, doplněné o volby guvernérů amerických států...

V Senátu USA republikáni zvítězili, respektive si udrželi většinu. Mají 51 míst ze 100, demokraté mají 44, 2 místa nezávislí a zbytek, ještě není rozhodnut. Tady republikáni dokonce posílili o 2 senátory. Odlišná situace je v Kongresu Spojených států amerických. Demokraté získali 221 kongresmanů, zatímco republikáni 196 kongresmanů. Zbytek se, ještě rozděluje. Podle všeho republikáni ztratili 27 kongresmanů. Je to sice ztráta, ale určitě ne tak veliká, jakou by si masmédia, liberálové, cuckservativci a islamisté předs tavovali . Při prvních „midterm“ volbách v prvním období Baracka Obamy ztratili demokraté 63 kongresmanů a 6 senátorů. Při druhých midterm volbách v roce 2014 dalších 13 kongresmanů a 9 senátorů.

Midterm volby jsou volbami, ve kterých se mobilizují voliči té, či oné americké strany, která je zrovna v opozici, aby potopili vládnoucího presidenta tím, že mu zablokují cestu k prosazování zákonů skrze získání většiny uvnitř Kongresu USA. Jinak řečeno, je to bič na efektivní administrativu a solidní vládu. Přežitek parlamentarismu.

Přestože se o volbách dost informuje, většina zpráv je neutrálních, či není moc emočně zabarvená, jak bývají v souvislosti s Trumpem. Arogantní novináři si uvědomují, že jejich elitářská partaj byla poražena. Jediné z čeho snad novináři mají orgasmus, je, že do Kongresu byly poprvé zvoleny muslimky a Indiánky. Nic proti Indiánům, ti si ta místa v Kongresu určitě zasloužili mnohem dříve, ale expanze islámu do Kongresu USA je jen dalším důkazem toho, jak USA slábnou, a jak nebezpečným útvarem může být Kongres USA.

Aby toho nebylo málo, američtí novináři prudili, jak jen to šlo, aby zkazili tento relativní úspěch presidenta Trumpa. Útočili na něho na tiskové konferenci, kde novinář CNN Jim Acosta surově odstrčil mladou ženu, která mu chtěla zabránit v dalších provokacích a bezpředmětných útocích na presidenta Trumpa. U nás tohle známe snad jen z ČT a jejích kruhů, ale v Americe jde o dost rozšířené praktiky a provokace ze strany novinářů.

Už jen dvě věci na závěr. Socanský ministr zahraničí Petříček už jásal nad tím, že dojde k vyrovnání, některých kroků Trumpovi administrativy ze strany Kongresu. Je tedy jasné, že Petříček není o moc lepší, než Poche… a nakonec další důležitá zpráva v souvislosti s americkými volbami. Jeff Sessions, dosavadní ministr spravedlnosti USA, rezignoval v souvislosti s obludně přemrštěnou kauzou „ruského vměšování“ do amerických voleb.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.11.2018