26. čvn, 2020

USA: Vycházející republikánská hvězda guvernérka Jižní Dakoty Kristi Noem

Republikánka Kristi Noem, je už druhým rokem guvernérkou Jižní Dakoty...
 
Je první ženou v této funkci. Pochází z rodinného ranče. A dle toho už můžeme tušit, že zjevně nejde o městkou klekačku před zločinci a bývalou studentku genderu. Noem vedla rodinnou farmu po smrti otce, který zemřel nešťastnou náhodou při zemědělské práci. Nicméně u této práce vystudovala politologii, a vstoupila za Republikány do politiky. Byla nejprve zvolena zástupkyní v okrese, poté do poslanecké sněmovny Jižní Dakoty. Následně kandidovala na post guvernéra a porazila demokraty.
 
Je jasně protipřistěhovalecká, vystupuje proti potratům, omezila je ve svém státě, podporuje držení zbraní, kdy uvolňuje legislativu. Podpořila opakovaně prezidenta Trumpa. V koronakrizi se předvedla jako krizová manařerka. Snižuje daně, čímž se snaží rozjet znovu ekonomiku. Vystupuje proti sexuálnímu násilí a prosazuje přísnější zákony v této věci.
 
Ráda jezdí rychle autem s čímž má opakovaně problémy, a neustále platí pokuty. Jejím nejoblíbenějším koníčkem je lovecká zbraň a lov...Má tři děti...
 
Guvernérka Kristi Noem brání památník na hoře Rushnomore

S rostoucím počtem debat na odstranění kontroverzních památek a soch po celé zemi se guvernérka Jižní Dakoty Kristi Noem zavazuje chránit Mount Rushmore:

"Muži na Mt. Rushmore pomohli udělat z Ameriky nejlepší zemi v historii. Nebyli dokonalí; nikdo není. Ale měli bychom se poučit z jejich příkladu a spolupracovat na splnění jejich snů pro naši zemi."

Na Mount Rushmore jsou přítomni čtyři američtí prezidenti - George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt a Abraham Lincoln - všichni byli v posledním měsíci předmětem aktivistického hněvu barbarské neolevice.

Guvernérka Kristi Noem dala jasně najevo, že žádné útoky na památník u nich v Jižní Dakotě, nebude tolerován! 

Městští liberálové ji považují za ztělesněného démona, tradičního, amerického, bílého, heterosexuálního zla...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 26.6.2020
 
Zdroj: