5. čvc, 2020

USA: Kristi Noem: "Ochromeni přítomností"

Oslava dne nezávislosti u hory Mount Rushmore...
 

Kristi Noem:

"Jsme svědky organizované koordinované kampaně, za účelem odstranění všech odkazů na založení a historii a tradice našeho národa. Víte lepší než řešit minulost, je řešit budoucnost. Naše země byla stvořena z nadání spisovatelů, myslitelů, generálů, ale i obyčejné občanské armády, která porazila tehdy nejmocnější říši světa. Tito muži nepoužili vzpouru proti Velké Británii, pro svůj osobní zisk. Mohli jsme mít po porážce Británie také krále, namísto toho tito muži, poté co splnili svoje úkoly se vzdali moci a odešli do soukromí. To jsou příklady hodné následování. Tito muži stvořili deklaraci nezávislosti. Ta vedla k inspiraci nás všech i národů po celém světě. Nezapomínejme, že dnes nám vládne vláda, kterou jsme si zvolili. Vláda, která slouží nám všem, chrání nás a naše základní práva daná ústavou. Tyto ideály nejde odmítnou jako špatné a pochybné od mužů, co také dělali chyby. Jen díky těmto mužům se dnes může svobodně protestovat a to i proti jejich vizi. Jsme bohatá země a společnost. Zvlášť dnes to vypadá, že jsme díky tomu ochromeni přítomností. Nicméně i dnes se do naší země hrnou lidé, právě pro tyto ideály, které na počátku tito muži vytýčili. Jsme tomuto odkazu povinováni. Není zlé neuspět, zlé je to nezkusit a neodvážit se k tomu. Je nutné ochránit zákon, je nutné pokračovat a navazovat v tom, co bylo vytvořeno těmito muži. Všichni zde máme možnost být odhodlaní a v tomto směru pracovat. Byla jsem farmářkou. Dnes jsem guvernérkou. A to platí pro všechny stejně. Pracujme na tom, abychom i nadále mohli svoje životy budovat a rozvíjet v míru, ve svobodě, a také naši práci a naši samosprávu."

Její projev skoro 8 tisícový dav přerušoval pokřikem: USA! USA! USA! (ten se skládal z bělochů, hispánců, indiánů, černochů, asiatů z celé USA...)

Zpráva AP:

Mnoho oslavných výroků o minulosti a kultuře Spojených států, ale také bojovně laděné pasáže o "levicové kulturní revoluci" či údajných snahách "vymazat historii" obsahoval projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v předvečer Dne nezávislosti. Šéf Bílého domu kritizoval demonstranty za ničení soch někdejších státníků a média a školy za "extrémní indoktrinaci" Američanů. Pod horou Mount Rushmore s obřím sousoším bývalých prezidentů USA jeho slova poslouchaly tisíce lidí, kteří většinou neměli roušky.

Celý projev Kristi Noem zde:

https://www.youtube.com/watch?v=k1yX-25py9M

Celý záznam akce zde:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14362&v=wQpWydz7J1Y&feature=emb_title

https://twitter.com/USNavy/status/1279559219998609408

Autor: TGM, Praha, ČR, 5.7.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!