3. kvě, 2018

STŘEDNÍ AMERIKA: NIKARAGUA: Když se krade revoluce…

Před pár dny jsme Vás informovali o vypuknutí nepokojů a násilností v Nikaraguy proti sandistické vládě, která se chystala zavést asociální reformy a ožebračit důchodce a rolníky. Nyní se, ale ukazuje, že celé nepokoje a násilnosti mají další stránku, která dosud nebyla vidět, a která nás nutí ustoupit od podpory, jinak legitimního revolučního hnutí proti sandinistům...

Tou stránkou je fakt, že nová nikaragujská revoluce už byla ukradena cizími elitami. Do
revolučního hnutí se vecpaly feministky, LGBT hnutí, ultralevicový heretičtí „teologové osvobození“ a nátlakové politické neziskovky. Zároveň se ukazuje sprostá bezpáteřnost římskokatolické církve. Jakkoliv můžeme se sandinisty nesouhlasit, a to včetně bodů, ve kterých vyšli vstříc římskokatolické církvi (absolutní plošný zákaz potratů a antikoncepce), tak římskokatolická církev se nyní k sandinistům obrátila zády, přestože to byli právě oni, kdo prosadili vše, co chtěla pro posílení vlivu a pozice konzervativního křesťanství. Dnes se zaprodaní katoličtí preláti pod vedením Františka mucinkují s feministkami a LGBT hnutím.

Dostáváme se tak do situace, kdy marxistický režim sandinovců je víc konzervativní a
tradiční, než zkorumpovaná františkánská římskokatolická církev. Nepodporujeme sandinovce, ale rovněž vyzýváme k záchraně nové nikaragujské revoluce. Nikaragujští rolníci a chudina musí ze středu svého hnutí vyhnat feministky, LGBT hnutí a další příživníky, kteří se pasou na jejich utrpení pod sandinovským režimem, a kteří využívají nových revolučních událostí, jen k prosazení vlastní agendy, která bude v ostrém rozporu s konzervativním charakterem středoamerického státu.

Autor: Herakleios Stalker, Prahat, ČR, 3.5.2018