PETR BYSTROŇ (AfD)

11. čvn, 2021
Rozhovor s poslancem německého bundestagu Petrem Bystroňem (AfD)...
 
AfD ztratila v Sasku-Anhaltsku několik procent. Byl to tedy úspěch?
 
"Vzhledem k neuvěřitelnému tlaku a pomluvě, které je naše strana dlouhodobě vystavena, je volební výsledek přes 20 % jistě úspěch. Jsme druhou nejsilnější silou v Sasku-Anhaltsku - podruhé v řadě zemských voleb. Ukazujeme tak, že většina voličů je konzervativní. Znovu byla zvolena jasná buržoazní-občanská většina a červeno-červeno-zelená byla tak skutečně zničena."
 
Váš vůdce strany Meuthen říká: „že silnější tah na branku, je být uprostřed, že méně do očí bijící protestní kurz by byl slibnější“. Je to správně?
 
"Nesdílím toto hodnocení. V takzvaném centru jsou téměř všechny ostatní strany - ze strachu, že neurazí. To vede ke dvěma účinkům: Zaprvé, k úplné svévoli. Všechny představují změkčenou centrální monotónnost. V této monotónnosti jsou pro voliče téměř neznatelné rozdíly."
 
"To vede k druhému bodu: nespokojenost s politikou. Největší skupinou voličů jsou nevoliči. V tuto chvíli jsme protestní stranou, jsme jedinou skutečnou opozicí, jsme politickou silou, která dává lidem hlas v parlamentech. Kolegové v Sasku-Anhaltsku zvolili jasný opoziční kurz a byli tak úspěšní, že se CDU až do konce obávala, že by ji AfD předstihla."
 
Budete se ucházet o volby do Spolkového sněmu s dvojím vedením, které je řešeno na východ / západ a muž / žena. Není tento citátový model ve skutečnosti levicovou věcí, kterou pro lidovou stranu nikdy nelze použít?
 
"Dvojí vedení je samozřejmě vždy umělou konstrukcí, zvláště pokud bylo také vyváženo kvótami (muž / žena, východ / západ). A samozřejmě takovéto konstrukce jsou v rozporu se základní lidskou potřebou, aby byla vedena jedinou silnou osobností. Ale myslím si, že Tino Chrupalla a Alice Weidelová z toho dělají to nejlepší. Dobře se doplňují. Tino Chrupalla se především nikdy neunaví zdůrazňovat, že máme dva nejvyšší politiky, kteří absolvovali odborné vzdělávání, což je v dnešní době u ostatních stran vzácností. V tomto ohledu: Jen dobře!"
 
Ve své nové knize Udělejte Evropu znovu velkou: Nová pravá generace politiků jste analyzoval evropské pravicové strany. Jak mohou vítězit, skórovat a jak ne?
 
"Všichni skórovali se svou jasnou hranou. Úspěšní jsou ti, kteří odvážně zaujmou stanoviska, která si ostatní strany nedovolí reprezentovat, ale která lidé chtějí. To platí především pro oblasti migrace a islamizace, ale také pro občanské svobody, které jsou v mnoha zemích stále více omezovány. Zjednodušeně řečeno: ti, kdo se zastávají občanů proti zasahujícímu státu, jsou úspěšní."
 
Proč jsou tito politici označováni za extremisty, pokud zastupují pouze zájmy občanů, jak říkáte?
 
"Nejlepším příkladem toho je Sasko-Anhaltsko: kolegové tam požadovali, aby se děti přistěhovalců nejprve vyučovaly v samostatných třídách, aby bylo všem jasné, že jejich pobyt zde je pouze dočasný. Tento návrh vychází z logiky naší současné právní situace, protože všichni, kteří potřebují ochranu, požívají ochrany v Německu, pouze pokud hrozba přetrvává v jejich domovské zemi, a pak se mohou vrátit. Ale s Annou Willovou (televizní moderátorka veřejnoprávní Das Erste) to bylo ve volební noci pomlouváno jako „pravicově extremistické“. Stejně tak varování před koronovým očkováním. Co je to „pravicový extremista“, když varujete obyvatelstvo před očkováním, které nebylo řádně testováno a není pravidelně schváleno?"
 
Ve knize Make Europe Great Again si stěžujete , že AfD chybí vůdci. Proč?
 
"Důležitý bod. Ano, je to prakticky klíčová otázka celé knihy. Rovněž byla položena tato otázka při prvním čtení v Mnichově. Další účastník spontánně odpověděl na otázku jiného účastníka nejlépe. Vstal a zakřičel: „Proč si tu knihu nekoupíš!“ Tam je to podrobně popsáno. Tématu se věnuji celou kapitolu, kterou čtenář přehodnotil slovy „děsivě trefně popsáno“. Takže: do toho!"
 
Petr Bystroň: Co přichází z Německa „Ožebračí vás. Hlásí to předem.“ 
 
„Zelení jsou naštěstí tak hloupí, že před volbami říkají, co za zvěrstva plánují po volbách. Momentálně je v diskusi zdražení benzínu a zrušení letů na krátké vzdálenosti,“ říká poslanec německého Bundestagu za Alternativu pro Německo (AFD) Petr Bystroň. V souvislosti s možným vítězstvím Zelených v Německu mluví o vyvlastnění střední třídy, zhoršení vztahů s Ruskem nebo o poučování Čechů a Slováků. „Vyvlastnit střední třídu a ze všech lidí udělat pouze nic nevlastnící, a tudíž na měsíčním příjmu ze své práce závislou masu pracovní síly pro nadnárodní koncerny,“ popsal Bystroň cíle Zelených, dle něj propojených s nadnárodními koncerny.
 
Už v září se v Německu konají volby do Spolkového sněmu. Jak vidíte šanci vaší „domovské“ strany AfD? Čím podle vás můžete voliče oslovit, získat?
 
"Teď o víkendu jsme zrovna dostali přes dvacet procent v zemských volbách v Sasku-Anhaltsku a jsme tam už druhou volební periodu za sebou druhou nejsilnější stranou za CDU. Obzvlášť nás těší skutečnost, že nás volí nejvíce mladých lidí. Při volbách do Bundestagu na podzim očekáváme víceméně podobný výsledek jako před čtyřmi lety. Vzhledem k šílené ostrakizaci po celou dobu je to obrovský úspěch. Za normálních podmínek bychom měli přes dvacet procent. A kdyby nás nosili tak na rukách jako teď Zelené, tak máme kancléře."
 
Zelení zatím podle průzkumů vyhrávají. Jak vidíte jejich skutečné šance ve volbách a čím si jejich úspěch u voličů vysvětlujete?
 
"Strana Zelených je ve většině evropských zemí marginálním hráčem na politické scéně. I v současném Bundestagu jsou nejmenší frakcí. Nárůst jejich preferencí je výsledkem neuvěřitelně masivní podpory ze strany médií za poslední rok a půl. Šéf Zelených Habeck byl nejčastěji zvaným hostem, a Co-šéfka Baerbocková druhá ve velkých politických diskusních formátech za minulý rok. Není se čemu divit. Zatímco většina obyvatelstva volí konzervativně, novináři jsou levičáci. V nejnovějším průzkumu Německého svazu novinářů DJV vyšlo najevo, že 92 procent mladých novinářů ve veřejnoprávní televizi by volilo Zelené, socialisty nebo komunisty. Konzervativní CDU u nich nedostala ani 3 procenta, takže kdyby bylo podle novinářů, tak vládnoucí strana kancléřky Merkelové by nebyla ani v parlamentu."
 
Domníváte se, že úspěch, o kterém mluvíme, ovlivní zásadnějším způsobem problémy s nepřiznanými příjmy Annaleny Baerbockové, kandidátky Zelených na post kancléřky? Co jiného ještě může zhatit vítězství Zelených?
 
"Ano, ten trend je markantní, Baerbocková dělá jednu chybu za druhou, nejen při deklarování svých prémií, (které si mimochodem jako šéfka strany sama přiklepla), ale i v jiných bodech. Už asi osmkrát musela změnit svůj životopis. Je to spíš taková kniha pohádek než opravdové CV."
 
"Navíc Zelení jsou naštěstí tak hloupí, že před volbami říkají, co za zvěrstva plánují po volbách. Momentálně je v diskusi zdražení benzínu a zrušení letů na krátké vzdálenosti. No to víte, už se všichni těšíme, jak si s kancléřkou Baerbockovou za pár let vyrazíme na kole na letní dovolenou na Mallorcu."
 
Pokud se Zelení opravdu dostanou do vlády, co by to podle vás pro Německo znamenalo? Jaké změny v tu chvíli očekávat například v německém průmyslu? Podívejme se konkrétně například na velké korporace, jako je třeba VW…
 
"Zelení jsou koupení mezinárodními koncerny. Budou prosazovat Great Reset a další globalizaci. Zničí a úplně vyvlastní střední třídu."
 
Už někdy začátkem tohoto roku se v tisku objevila informace, že Zelení chtějí v Německu omezit stavbu rodinných domů, neboť zabírají příliš místa, spotřebovávají hodně stavebních materiálů a vedou k rozrůstání měst, a tím i k většímu dopravnímu provozu… Pokud je to pravda, co v případě vítězství Zelených v tomto směru čekat? A jakou reakci v tom případě očekávat od běžných německých občanů?
 
"Ano, to je přesně jeden aspekt jejich agendy – vyvlastnit střední třídu a ze všech lidí udělat pouze nic nevlastnící, a tudíž na měsíčním příjmu ze své práce závislou masu pracovní síly pro nadnárodní koncerny. Když si k tomu přičtete zrušení hotovosti a totální kontrolu sociálních sítí, tak výsledkem je 1984."
 
Jak by to, že by Zelení byli vládní stranou, podle vás ovlivnilo spolupráci a postoj k Bruselu a vztahy EU i samotného Německa nejen s Ruskem, ale třeba i s ČR, Maďarskem, Slovenskem...?
 
"EU je organizací, která umožňuje nadnárodním koncernům obcházet dosavadní národní regulace. Ona jim válcuje cestu na evropské trhy. Ten trend posílí. Vztahy s Ruskem se naopak dramaticky zhorší, je to vidět na agresivní rétorice Zelených už teď. Lidé z jejich špičky jako Özdemir, Fischer nebo Sarrazin jsou napojení na transatlantické struktury a Sorosovy NGO, často mají za sebou dlouhodobé pobyty v USA. Čechy, Maďary, Slováky a Poláky budou seshora poučovat o tom, jak mají dělat správně tu demokracii. Oni na tu arogantní buzeraci mají snad zvláštní geny."
 
Když odbočíme, jak Německo z vašeho pohledu v tuto chvíli zvládá problémy s koronavirem, očkování, opatření proti šíření nemoci…
 
"Určitě bych nedával Německo za příklad státu, který si dobře poradil s covidem. Opak je pravda. Množí se soudní rozhodnutí, která stávající vládní činy odsuzují jako protiústavní. Široké vrstvy obyvatelstva trpí neúměrnými zásahy do veřejného i soukromého života, celá odvětví služeb jsou na pokraji bankrotu, trpí hlavně střední třída.
 
Školy byly do pondělka zavřené, i přesto, že nákazy u dětí jsou minimální. Je čím dál víc studií, že to má negativní dopad na psychiku dětí. Dlouhodobé následky nikdo nezná. Očkování nefunguje – zatím se nechalo naočkovat okolo devíti procent obyvatel a většina obyvatelstva se nechce nechat naočkovat, respektive ti, co se očkovat nechávají, to často dělají pro to, aby zase měli možnost žít normálním životem a ne ze strachu před covidem."
 
Celkově, jaké vysvědčení byste vládě za postoj k pandemii, její zvládnutí či nezvládnutí, během těch uplynulých měsíců vystavil a proč? A jak v tomto směru hodnotit konkrétně kancléřku Merkelovou?
 
"Tak máme tady úplně bezhlavé objednávání masek, z toho několik milionů zcela neupotřebitelných, nákup nedostatečně otestovaných vakcín a masové testování pofiderními firmami – to vše za státní peníze, bez řádných kontrol, často bez výběrových řízení. Už teď prasklo několik skandálů, jak se na tom obohacovali různí politikové vládní koalice. Ministr zdravotnicví Jens Spahn si uprostřed pandemie koupil společně se svým manželem v Berlínské nóbl čtvrti vilu za 4,2 milionu eur. Když to prasklo, snažil se soudně zabránit zveřejnění té částky. Prohrál. Pak uvedl, že na to dostal úvěr u spořitelny."
 
Jak moc právě zvládnutí či nezvládnutí pandemie ovlivní výsledky zářijových voleb?
 
"Myslím, že vláda všechna omezení do léta zruší, lidi pojedou na dovolenou, vrátí se spokojení a šťastní. Média vyhlásí totální vítězství nad covidem, vysvětlí veřejnosti, že Německo si s tím virem poradilo nejlépe ze všech zemí světa a že nám celý svět závidí, jak jsme to skvěle všechno zvládli a lidi to zase nahážou CDU. A bývalí voliči SPD to dají Zeleným."
 
Na závěr se ještě zeptám na vaši knihu, která nedávno vyšla. Nese název „Udělej Evropu znovu skvělou“. Prozraďte, o čem je?
 
"Tak kniha se jmenuje Make Europe Great Again, což je ve zkratce MEGA. Tím samozřejmě reminiscence na Trumpa. Jsou v ní portréty všech důležitých konzervativních politiků na evropské scéně: Le Penová, Farage, Wilders, Orbán a samozřejmě pan prezident Klaus. Té objektivní literatury o těchto lidech je strašně málo, v němčině téměř žádná. Takže jsem použil hodně originálních dokumentů a mnoho věcí v té knize vyšlo v němčině poprvé. Najednou zjistíte, že ti nejvíce ostrakizovaní politici Evropy jsou fajn lidi a úspěšní politici, kteří bojují za své přesvědčení proti neuvěřitelně silným nepřátelům. Je to o lidech, kteří mají rovnou páteř a srdce na pravém místě."
 

Autor: Compact-online.de, Německo, Parlamentnilisty.cz, Praha, ČR, 11.6.2021 

Zdroj:
 
 
 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
 
 
17. kvě, 2021

Chceme EU nahradit jiným celoevropským svazkem. Vyslali jsme jasný signál, že takhle dál už ne, říká kandidát AfD do Spolkového sněmu Petr Bystroň...

V roce 1988 přes Jugoslávii emigroval do Německa, kde jako šestnáctiletý dostal politický azyl. Přesto má doma Petr Bystroň dodnes z recese bustu Lenina. To si ostatně do svých materiálů poznamenala i německá civilní kontrarozvědka, když ho sledovala kvůli údajnému pravicovému extremismu. Stejně jako stranu Alternativa pro Německo (AfD), ze kterou její čelný bavorský představitel Bystroň opět kandiduje do Spolkového sněmu. V rozhovoru líčí, že sledování bylo na politickou objednávku, proč by chtěl odchod Německa z Evropské unie i to, jak důležitý je pro ně exprezident Václav Klaus.
 
V září čekají Němce volby do Spolkového sněmu. V minulosti už se několikrát zdálo, že je CDU-CSU na odpis. Angela Merkelová oznámila odchod, její nástupkyně Annegret Krampová-Karrenbauerová to záhy vzdala, nyní je kandidátem na kancléře Armin Laschet, ačkoli i část členů CDU preferovala šéfa CSU Markuse Södera. Přesto v některých průzkumech stále vedou.
 
Do velké míry se to dá vysvětlit setrvačností. Především hodně starších lidí – což je hlavní elektorát CDU – stranu volí ze zvyku. Ačkoli se tam dějí věci, jež jsou na pováženou. Trend je však pro CDU-CSU nebezpečný, preference jim stále padají. V nedávných průzkumech ZDF měli jen 28 procent, RTL-ntv je vidí dokonce o procento za Zelenými.
 
AfD si od minulých voleb mírně pohoršila, navíc ji přeskočili zmiňovaní Zelení. Proč šla dolů?
 
AfD nešla dolů. Naopak, například v Sasku-Anhaltsku, kde budou příští zemské volby, máme šanci stát se nejsilnější stranou. Ale máte pravdu, že na spolkové úrovni vyjeli nevídaným způsobem Zelení. Jde o výsledek nebývalé mediální podpory. Jsou nejmenší stranou v parlamentu, v posledních volbách dostali pouze 8,9 procenta, přesto byli minulý rok dva jejich lídři nejčastěji zváni do velkých televizních politických pořadů. Robert Habeck sedmnáctkrát, byl nejzvanějším hostem. A na druhé místo se prosadila jeho spolupředsedkyně Annalena Baerbocková – ta tam byla šestnáctkrát. Díky tomu se vyhoupli z pozice nejmenší strany v podstatě na druhou nejsilnější. Dokonce se přetřásá, že by mohli mít kancléřku. To je masivní ovlivnění veřejného mínění a v podstatě zfalšování voleb už před jejich konáním.
 
AfD v minulosti vynesly na vrchol popularity především ostře protiimigrační postoje. Nejdete dolů i proto, že migrace už není téma, řeší se hlavně covid a vám se najednou těžce hledá podobně silná věc?

Naopak. Jsme rádi, že už se konečně nemluví jen o migraci. Mediální nálepka, že jsme pouze protiimigrační stranou a jiná témata nemáme, je úsměvná. V letech 2013–2014 nám říkali, že jen kritizujeme EU, později migraci. Náš program má přes sto stran, mapuje všechny oblasti veřejného života. Na posledním sjezdu jsme vytyčili několik bodů hlavně v oblasti ochrany svobod občanů, které jsou v době korony masivně potlačovány. Vrátili jsme se i ke kořenům – kritice EU. Dokonce jsme vytyčili i možnost dexitu, tedy vystoupení Německa z ní. Všeobecně se program dá shrnout pod nadpis, že chceme Německo, ale normální – bezpečné, čisté, mírumilovné, svobodné.

Opravdu je pro vás tak zásadní problém, zda mají lidé v době pandemie nosit respirátor či roušku?

Omezování osobních svobod občanů pro nás velkým tématem je. Nejde jen o roušky. Vláda vyhlásila i zákaz vycházení! To tu bylo naposledy v roce 1945.

Faktem je, že v Německu ke covidovým opatřením přistupovali lidé svědomitě. Při návštěvách restaurací v jedné fázi pandemie vypisovali osobní údaje, aby se dali dohledat. V Česku to ministr zdravotnictví jen zmínil a strhl se příšerný poprask. Nemají podobné věci dopad i na to, že Německo dnes bývá mnohými – včetně české opozice – dáváno za vzor těch, kteří covid zvládají?

Určitě ne. Ty papírky v restauracích nikdo moc nekontroloval, řada lidí tam vyplňovala jména jako Mickey Mouse, aby se mohli najíst. Teď jsou ale už měsíce zavřené, i když nikde neexistuje důkaz, že by byly epicentrem nákaz. (tento týden začaly některé spolkové země rozvolňovat režim v restauracích - pozn. red.) Určitě bych nedával Německo za příklad státu, který si dobře poradil s covidem. Opak je pravda. Množí se soudní rozhodnutí, která stávající vládní činy odsuzují jako protiústavní. Široké vrstvy obyvatelstva trpí neúměrnými zásahy do veřejného i soukromého života, celá odvětví služeb jsou na pokraji bankrotu, trpí hlavně střední třída. Školy jsou zavřené, i přesto, že nákazy u dětí jsou minimální. Je čím dál víc studií, že to má negativní dopad na psychiku dětí. Dlouhodobé následky nikdo nezná. Očkování nefunguje – zatím se nechalo naočkovat okolo devíti procent obyvatel. (obě dávky – pozn. red.)

Mluvíte jako libovolný představitel české opozice. Ti ale dávají Německo za příklad. Není to spíš tak, že opozice se musí vymezovat vždy, ať už vláda státu udělá cokoli?

Myslím, že argumentace opozice musí být logicky ve všech státech stejná, pokud vlády dělají lockdowny. Když se podíváte na fakta, zjistíte, že přes 98 procent obyvatelstva je zdravých. Podíl nemocných je mírně přes procento a půl. Zavírat kvůli tomu veškeré služby, obchody, omezit volný pohyb obyvatelstva je absolutně neúměrné. To je něco tak hloupého, že na to nemám slov. Německo je nejbohatší stát v EU, se svými finančními možnostmi by mohlo zajistit prvotřídní lékařskou péči nejen pro své obyvatele, ale i sousední země. Místo toho sypeme stovky miliard eur do EU, kde se snažíme zachránit nezachranitelné.

Čímž se dostáváme k dexitu. Spolupředseda AfD za liberálně-konzervativnější část strany Jörg Meuthen byl na březnovém sjezdu v Drážďanech proti jeho zakotvení do programu strany. Vy byste si odchod Německa z EU skutečně přál?

My jsme se v Drážďanech usnesli, že chceme současnou EU nahradit jiným celoevropským svazkem. Nechceme jen něco bourat, aniž bychom se zamýšleli, co a jak dál. Na druhé straně to byl jasný politický signál současné Unii, že takhle dál ne! EU dnes stojí na tom, že ji Německo financuje. Čili o dalším jejím osudu se rozhoduje v Německu. Přitom vidíme čím dál víc korupčních skandálů v EU, i nyní v době koronavirové krize. Dlouhá léta mluvíme o tom, že ji chceme reformovat, ale nikam to nevedlo. Tak jsme přitvrdili a vyslali signál, že pokud k tomu nedojde, penězovod típneme.

Jak moc AfD a její obraz na veřejnosti ovlivnily zprávy, že stranu monitorovala civilní kontrarozvědka Spolkový úřad pro ochranu ústavy kvůli podezření z pravicového extremismu?

To nemá v západních demokraciích obdoby. V Německu vláda zneužívá tajnou službu k potlačování opozice. Vyhlásí do médií, že stranu podezírá z extremistických tendencí a že ji sleduje. Začátkem 90. let tak zlikvidovala stranu republikánů. Ti se sice bránili soudní cestou a po letech vyhráli, už to ale nebylo nic platné, protože jim to politicky zlomilo vaz. Společenská ostrakizace vedla k tomu, že řada členů ze strachu raději vystoupila, strana byla masivně poškozena. O totéž se teď různé zemské i spolkový úřad snaží směrem k AfD, roste to úměrně k našim volebním úspěchům. I nás to poškozuje, ale nezničí. Na to jsme moc silná a zakotvená strana. Navíc to už lidé prokoukli. Třeba onen úřad ohlásil, že bude sledovat anticoronové hnutí Querdenker kvůli podezření z pravicového extremismu. Přitom polovina těch, co se v něm angažují, jsou exvoliči Zelených a komunistů. To už je tak absurdní.

Úřad pro ochranu ústavy sledoval
i vás osobně...

(skáče do řeči)To si pěkně naběhli! Na vrcholu volební kampaně do Bundestagu na jaře roku 2017 šéf bavorského Úřadu a člen CSU na tiskovce zveřejnil, že mě sledují. Nejspíš dostal pokyn od nadřízeného ministra vnitra, který byl v té době jedničkou na kandidátce CSU, čili mým přímým konkurentem. My přitom tehdy šlapali CSU na paty. Okamžitě jsem je zažaloval a už v létě 2017 soud všem úřadům zakázal jakkoliv a kdykoliv veřejně zmínit, že mě sledovali, či sledují. V rozsudku bylo jasně, že mě to poškozuje nejen jako politika v kampani, ale i jako osobu. Přesto se mě snažili nějak ocejchovat. Udělali u nás tedy domovní prohlídku. I za to jsem je zažaloval a vyhrál. Nic nenašli, v protokolu bylo dokonce napsáno: „důkazy pro námi předpokládané (patrně pravicově-extremistické) postoje jsme nenašli žádné, zato byla v obýváku nalezena busta Lenina“. Žaloval jsem je i za to sledování samotné. Na základě dvou předchozích rozsudků jsme byli i v tomto sporu krátce před vítězstvím. Bavorsko se ale z procesu stáhlo a ohlásilo, že už mě nesledují. Převzali výdaje na proces a odpoklonkovali se. Každý právník ví, co to znamená – vyhnuli se totální porážce. Mé sledování tak po šesti měsících skončilo.

Vy máte doma bustu Lenina? Vždyť jste kvůli komunistům emigroval
z Československa, ne?

Problémy jsem měl už ve škole, když jsem s kamarády založil skautský oddíl. Na gymplu mě zatkli pro distribuci zakázaných písniček na kazetách. Tak jsem v létě 1988 utekl přes Jugoslávii. Podal jsem si žádost o azyl a v 16 letech jej i kvůli pronásledování dostal. Politický azyl byl v té době udělován pouze čtyřem procentům žadatelů. Bustu Lenina mám doma čistě z recese.

V minulosti byl hvězdou volebních mítinků AfD exprezident Václav Klaus, který dnes také brojí proti omezování svobod v covidové době, třeba proti nošení respirátorů. Plánujete ho využít v kampani před volbami do Spolkového sněmu?

Václava Klause si velice vážíme, dostává velký počet pozvánek na naše mítinky a sám si vybírá, které přijme. Momentálně je vše koronavirovými předpisy ztížené, ale jsem si jist, že jakmile se to trochu uvolní, zase ho přivítáme.

Neuvažoval jste někdo o návratu do Česka a rozjetí druhé politické kariéry? Třeba po boku Václava Klause staršího, či Tomia Okamury z SPD, která je partnerskou stranou AfD v Česku i v europarlamentu?

Do Čech jezdím rád a s potěšením se dál budu účastnit diskusí na politické a univerzitní půdě. Teď jezdím po Německu se svou knihou „Make Europe Great Again“ s portréty Salviniho, LePenové, Wilderse, Orbána i Klause. Je to o pravicových hnutích v Evropě. Svoji politickou kariéru však mám v Německu. V Mnichově mě zrovna zvolili s více než 94 procenty za svého kandidáta do Bundestagu, tak do toho zase šlápnu.

Autor: Petr Kolář, reportér MF DNES, Mnichov, Německo, 17.5.2021
 
Zdroj:
 
 
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
 
 
5. kvě, 2021
Nová kniha Petra Bystroně, právě vyšla v Německu...
 
Příběh nové generace politiků...
 
„Kniha, která konečně vypráví příběhy a pozadí nové generace politiků, kteří se proti duchu doby staví za svou vlast, tradici a kulturu.“
 
Knihu chystáme i v českém překladu...
 
Video zde:
 
 
Informace:
 
 
 
Autor: Petr Bystroň, Berlin, Německo, 5.5.2021
 
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
27. dub, 2021
Příběh nové generace politiků...
 
„Kniha, která konečně vypráví příběhy a pozadí nové generace politiků, kteří se proti duchu doby staví za svou vlast, tradici a kulturu.“

Poprvé v celé německy mluvící oblasti se objevují biografie předních evropských politiků, kteří se staví proti levicovému liberálnímu mainstreamu. Samotná agenda těchto politiků - kritika islamizace, boj proti nelegální migraci a rozpuštění národních států, kritika nesprávné konstrukce eura a EU, zpochybňování genderové ideologie a teorie o změně klimatu způsobené člověkem obsahuje vše co dnes v politice a společnosti rezonuje...

Jsou to velcí oponenti, protivníci „konsensokracie“ a tak nakonec jediní zajímaví politici na kontinentu. Jedná se o nejvíce polarizující postavy na evropské politické scéně.

Poprvé o všech z nich existuje kniha, napsaná někým, kdo patří do její rodiny avantgardy zachovávající tradiční hodnoty. Politolog a člen Spolkového sněmu Petr Bystron je nejvlivnějším zahraničním politikem ve své straně. Nejenže zná většinu protagonistů z osobních setkání. Za tři roky výzkumu sestavil postgraduální politolog řadu původních pramenů, které dříve nebyly publikovány v němčině, čímž významně přispěl k politologii.

V této knize zkoumá politické biografie Nigela Farage, Geerta Wilderse, Viktora Orbána, Marine Le Penové, Matteo Salviniho, Václava Klause a dalších. Rovněž zkoumá zvláštní místní podmínky pro jejich úspěch v příslušných zemích původu a srovnává vývoj s vývojem v Německu. V úvodní kapitole osvětluje ideologické základy a mezinárodní politické a filozofické myšlenky, které stojí za hnutím uchovávajícím hodnotu. Podařilo se mu vytvořit celkový portrét odvážné, sebeodpovědné generace politiků, která se jistě zapíše do historie našeho kontinentu.

Kniha se chystá i v českém překladu.

Autor: Petr Bystroň, Berlín, Německo, 27.4.2021
 
Zdroj:
 
https://mega-das-buch.de/
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
14. dub, 2021
Víkendový sjezd AfD v Drážďanech komentoval poslanec za AfD Petr Bystroň...
 
Odchod Německa z Evropské unie, přísná imigrační pravidla i stop nošení roušek a respirátorů. Německá Alternativa pro Německo o víkendu schválila program pro zářijové volby.
 
Petr Bystroň o šancích AfD ve volbách do Bundestagu (26. září 2021) a do místních zemských sněmů, konaných v létě...
 
„V Sasku-Anhaltsku jsme za CDU druhou nejsilnější stranou a rozdíl se neustále zmenšuje. V Sasku už v aktuálních průzkumech nejsilnější stranou jsme. Při volbách do Bundestagu demoskopové (výzkumníci veřejného mínění) očekávají u AfD přibližně stejný výsledek jako minule (13 %), ale pnutí ve společnosti je momentálně velmi silné a do září se toho může ještě hodně změnit,“ komentoval pro Seznam Zprávy situaci AfD její poslanec ve Spolkovém sněmu Petr Bystroň.
 

Úřad na ochranu ústavy (BfV), chtěl zařadit AfD na seznam extremistů. Platnost zařazení AfD na seznam ale pozastavil správní soud v Kolíně nad Rýnem, a AfD tak zaznamenala dílčí úspěch. I tak šla ale do dvou březnových zemských voleb s „cejchem“ úředně potvrzeného extremismu.Poslanec Bystroň vidí v krocích BfV účelové poškozování opozice na politickou zakázku vlády.

V devadesátých letech již takto zlikvidovala opoziční stranu Die Republikaner. To se jí s námi ale nepodaří. Jsme nejsilnější opozicí a nejúspěšnější nově založenou stranou od konce druhé světové války. Jsme ve všech zemských parlamentech, v Bundestagu i v Evropském parlamentu. Odtud nás takovými triky nedostanou,“ napsal redakci bavorský politik AfD Petr Bystroň.

Autor: TGM, Praha, ČR, 14.4.2021

Zdroj:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/afd-chce-normalni-nemecko-a-dexit-ve-strane-plati-docasne-primeri-150343

http://www.novaburzoazie.com/437515542/7021877/posting/n%C4%9Bmecko-deutschland-aber-normal


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!