16. bře, 2018

PETR BYSTROŇ: Pokutu 1000 euro za NE kancléřce Merkel, zaplatím rád (videorozhovor)

Při kancléřské volbě obdržela Merkelová jen 9 hlasů navíc, než bylo nutností. Pro Merkelovou hlasovalo 364 poslanců, to je 35 hlasů méně, než je členů budoucí koalice CDU, CSU, SPD (399).

U tajné volby kancléřky se udála krátká mezihra. Poslanec AfD - Petr Bystroň ofotil svůj vyplněný volební lístek se zakroužkovaným NE a uveřejnil na twitteru. Předseda parlamentu potrestal tento čin pokutou 1000€.

Bystroň sám bral pokutu s poklidem. „Dnes má každý poslanec možnost ukázat, zda je pro nebo proti kancléřce. Moje osobní pozice je jasná: NE, to není moje kancléřka. To jsem při hlasování jasně ukázal a na facebooku a twitteru zveřejnil. Já jsem povinován svým voličům, a proto jsem takto volil. Proto to také zveřejňuji“.

K výšce pokuty řekl Bystroň, že je tímto vytvořen exemplární příklad. „Přál bych si, aby peníze šly na charitativní účely. Já sám tuto sumu zdvojnásobím a pošlu obětem Merkelové. Daruji obětem na Breitscheidplatzu 2.000€. A zárověň vyzývám i ostatní: utvoříme podpůrné konto pro oběti Breitscheidplatzu. Prosím, podpořte též“, vyjádřil se Bystroň.

Autor: Petr Bystroň, AfD, Berlin, Německo, překlad Zajíc, TGM, Praha, ČR, 16.3.2018

https://www.youtube.com/watch?v=A6q6tWe9Zys

http://www.pi-news.net/2018/03/kanzlerwahl-petr-bystron-muss-1000-euro-ordnungsgeld-bezahlen/

www.petrbystron.de
www.afd.de
www.pi-news.net
www.pi-news.cz
www.pi-news.sk
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.petrhampl.com

Copyright 2018