22. bře, 2018

PETR BYSTROŇ: V Rusku šlo o normální volby (audio)

Rozhovor s Petrem Bystroněm (poslancem německého Bundestagu za AfD) o prezidentských volbách v Rusku a znovuzvolení V. Putina...

Redaktor:
Rusko tedy volilo a ať chcete nebo ne, musíte se na dalších 6 let smířit s tím, že bude vládnout Vladimír Putin. Jasné ale je, nedělní volby byly zastíněny nesrovnalostmi, objevuje se výtka s manipulacemi a jeden nejprominentnějších odpůrců Putina Alexej Navalnyj nesměl vůbec vystoupit. Rusko zůstává tedy nelehkým partnerem a tomu odpovídajíc byly vlažné německé gratulace. Jak to půjde dál s německo-ruskými vztahy chceme prohovořit s vrcholným politikem AfD Petrem Bystroněm. Pane Bystroni, jak má Západ s těmito manipulacemi zacházet?

Petr Bystroň:
Promiňte, že Vám hned na začátku odporuji, ale k volebním manipulacím dochází i v Německu, byly i při prezidentských volbách J W Bushe v USA. Takže při takto velkých událostech se toto stává.

Redaktor:
Ale zde se jedná o vysoká čísla manipulace. Zde se nejedná jen o manipulace při volbách, ale manipulace začaly již dříve před volbami. Řekl jsem, že to začíná u politiků, kteří vůbec nesměli vystupovat a voliči byli donucováni jít k volbám.

Petr Bystroň:
Musíte se podívat, kdo manipulace hlásí, je to většinou opozice. Vyhodnocení OSCE ještě není vyhotoveno a za další – při tak vysoké účasti, kdy Putin obdržel 77% hlasů, můžete vycházet z toho, že Putinova podpora od ruského lidu je veliká. A Německu by udělalo dobře, kdyby se na toto teď nekoncentrovalo, zda v některých regionech se vše odvíjelo správně.

Redaktor:
To vidí OSCE jinak, už jsme slyšeli předsedajícího, ten uspořádal tiskovku a tam poukazoval nejen na nesrovnalosti v regionech ale spíše na nesrovnalosti systémové. Řekl, že manipulace byla zřetelná už před volbami. Chcete toto tedy jednoduše vytěsnit?

Petr Bystroň:
Nic nevytěsňuji, ale znovu říkám, když vidíte, jak média působí, aby byl zvolen někdo, kdo už je v úřadu, musíte předhodit manipulaci s volbami i Angele Merkelové.

Redaktor:
Vy byste tedy přirovnal stav ruských médií s médii v Německu?

Petr Bystroň:
Ne, já jsem řekl, že každý, kdo je v úřadě, se pokouší zajistit své znovuzvolení. To je i empiricky doloženo že máte větší kontakt s veřejností, máte jednodušší přístup do médií. To je stejné v Rusku, v USA i v Německu.
Z mé strany to byly normální volby, pozorovatelé OSCE, s kterými jsem přímo telefonoval, mě ujistili, že nepozorovali žádné nesrovnalosti a myslím, že bychom se měli teď koncentrovat na to, aby se vztahy s Ruskem vylepšovaly.

Autor: Petr Bystroň, Bavorsko, Německo, překlad Zajíc, TGM, Praha, 22.3.2018

Zdroj:

https://www.facebook.com/bystronpetr/videos/2083056791933232/

www.petrbystron.de
www.afd.de
www.pi-news.net
www.pi-news.cz
www.pi-news.sk
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.petrhampl.com

Copyright 2018