4. zář, 2018

PETR BYSTROŇ: Skandál v Chemnitzu: Merkelová lhala o pogromech na migranty

Merkelová byla přistižena u šíření falešných zpráv o demonstracích. Události v Chemnitzu dramaticky vyostřily vnitropolitickou situaci v Německu. Ostrakizace demonstrantů přestáva fungovat...

Oproti tvrzení většiny německých masových médií o tom, že v Chemnitzu řádí náckové, ve městě demonstrují obyčejní lidé. Ventilují tak svou frustraci z migrační politiky vlády. Zatímco Merkelová ruku v ruce ze socialisty a Zelenými již několik let podporuje masovou imigraci arabů a afričanů do Německa, většina Němců tuto imigrační politiku odmítá.

Frustrace obyvatelstva má hned několik důvodů:

Prvním je samotný fakt, že vláda proti vůli německého obyvatelstva pouští do země migranty z cizích kuturních a náboženských kruhů, aniž by pro tak závažné rozhodnutí měla souhlas obyvatelstva. Navíc financuje integraci migrantů do společnosti milliardami Eur, které následně chybí při financování sociální a zdravotní pěče o původní obyvatelstvo. Tím vznikají velká sociální napětí.

Druhým důvodem je zacházení s kritikou migrační politiky. Jakákoliv kritika je tvrdě potlačována. Kritici jsou okamžitě ostrachizováni a označováni za nacisty. Kdekoliv v zemi občané povstanou a začnou proti vládě demonstrovat, spustí se následující mechanizmus: Národní fronta tvořená SPD, Zelenými, Komunisty, odbory, různými NGO a také církvemi zorganizuje protidemonstrace. Čelní představitele těchto stran a organizací označí demonstranty proti vládě za krajně pravicové extremisty a nacisty, proti kterým je třeba bojovat. Média tyto názory masivně šíří a zároveň potlačují informace o negativních aspektech migrace.

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://petrbystron.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=677585

Autor: Petr Bystroň, Německo, 4.9.2018

Zdroj:

https://petrbystron.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=677585