17. zář, 2018

PETR BYSTROŇ: Ocenění v USA

Petr Bystroň vyznamenán cenou The Eagle Award nadací blízkou Trumpovi...
 
Český rodák a současný zahraničně-politický mluvčí AfD v Bundestagu Petr Bystroň byl v sobotu v americkém St. Louis vyznamenán renomovanou cenou The Eagle Award. Cenu uděluje konzervativní nadace Phyllis Schlafly, blízká prezidentovi USA Donaldu J. Trumpovi. Vedle Bystroně byl tento rok vyznamenán také polský poslanec Dominik Tarczynski (Právo a Spravedlnost). Minulý rok cenu dostal bývalý poradce prezidenta USA D.J.Trumpa, pan Steven Bannon.
 
Nadace Phyllis Schlafly je jednou z nejstarších konzervativních lobbystických skupin v USA. Již 47 let pořádá každoročně v St. Louis, Missouri, konferenci pod názvem "The Eagle Council." K dosavadním nositelům vyznamenání patří vedle Steva Bannona také známý americký státní zástupce Jeff Sessions a konzervativní republikánský senátor Jesse Helms. Bývalý bezpečnostní poradce prezidenta USA Donalda J. Trumpa, generál Mike Flynn byl tento rok vyznamenán cenou Singlaub-Award. Petr Bystroň je první Čech, který byl tímto oceněním vyznamenán.
 
Listina účastníků každoroční konference se čte jako "kdo-je-kdo" konzervativní scény USA. Zakladatelka nadace a organizátorka konference "The Eagles Council", Phyllis Schlafly, byla v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století nejznámější americkou kritičkou feministek a prominentní podporovatelkou amerického prezidenta Ronalda Reagana. V roce 2016 podporovala v prezidentské kampani Donalda J. Trumpa. Ve stejném roce zemřela na rakovinu. Nadaci od té doby vedou její synové.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 17.9.2018
 
Video z předání ceny a projev Petra Bystroně v angličtině zde: